Najnowsze wpisy z Filii
  • Legenda o Januszku, który założył Łódź więcej
  • Gdzie mieszkają książeczki? – pierwsza wizyta w bibliotece więcej
  • “Świat wartości przedszkolaka” więcej
  • “Komiks to też książka” więcej
  • Październikowe nowości II więcej
  • Książka to też komiks- warsztaty więcej
  • 23 października - Spotkanie z Bożeną Heleną Mazur-Nowak w Filii nr 5 na ul. Wileńskiej więcej
  • Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim więcej
  • 21 października w bibliotece więcej

17 maja 2011 r. o godz. 1500 zaproszono nas na finał Galerii Sztuki „Wielokulturowa Łódź”, który odbywał się w Miejskim Przedszkolu nr 126, przy ul. Broniewskiego 101/103. Impreza była też okazją do wręczenia dyplomów i „Honorowych Złotych Ksiąg” – prywatnej nagrody ufundowanej przez Waldemara Presię, aktora i wydawcę czasopisma „Mały Miłośnik Teatru” – przedstawicielom placówek wyróżniających się aktywnością w propagowaniu głośnego czytania dzieciom. Wśród wyróżnionych znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie, której przyznano dyplom, a instruktorki Dorota Tarnowska i Jolanta Włochacz otrzymały dodatkowo „Honorowe Złote Księgi”. Ceremonii wręczania dyplomów i nagród dokonali: były wicewojewoda łódzki – Krzysztof Makowski i fundator nagrody – Waldemar Presia.

Honorowa Złota Księga

Na część artystyczną spotkania złożyły się popisy przedszkolaków zarówno w recytacji, jak i tańcu, i piosence; zabrzmiały nuty regionalne i patriotyczne. Barwna scenografia ukazująca charakterystyczne punkty naszego miasta i wystawa prac Wacława Kondka z albumu „Ulica Piotrkowska” stanowiły tło imprezy. W programie znalazły się także: ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień w konkursach: literackim, na utwór napisany przez rodziców i dzieci oraz plastycznym ph. „W naszym mieście Łodzi”, a także recytatorskim, którego współorganizatorką była Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna ph. „Polscy poeci: spotkanie z Tuwimem”. Na zakończenie części oficjalnej ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, przedstawił prezentację multimedialną „Serce Łodzi 1911-2011. Historia łódzkiego dzwonu katedralnego Zygmunt”. W holu głównym przedszkola umieszczona jest bowiem przechodnia skarbona, do której w ramach „Akcji Dzwon. Wspólnie przywróćmy utracony Symbol Łodzi”, można składać datki. Spotkanie zakończył poczęstunek, na suto zastawionym stole królował chleb ze smalcem i ogórki.

Było nam niezwykle miło uczestniczyć w tej, z rozmachem zorganizowanej, imprezie nie tylko z powodu wyróżnienia, ale i doświadczania ciepłych wzruszeń podczas całej uroczystości.

JaW