Najnowsze wpisy z Filii
  • Katalogi internetowe łódzkich bibliotek w trakcie prac informatycznych więcej
  • Ważne ! Informacja dotycząca katalogów internetowych więcej
  • Owoce w literaturze – spotkanie więcej
  • Uwaga więcej
  • Uwaga! więcej
  • Informacja więcej
  • Powrót do wakacyjnych godzin pracy w Filiach BMwŁ więcej
  • Uwaga! więcej
  • Zmiana godzin pracy w wakacje więcej
  • Zmiana godzin otwarcia Filii nr 29 więcej

17 maja 2011 r. o godz. 1500 zaproszono nas na finał Galerii Sztuki „Wielokulturowa Łódź”, który odbywał się w Miejskim Przedszkolu nr 126, przy ul. Broniewskiego 101/103. Impreza była też okazją do wręczenia dyplomów i „Honorowych Złotych Ksiąg” – prywatnej nagrody ufundowanej przez Waldemara Presię, aktora i wydawcę czasopisma „Mały Miłośnik Teatru” – przedstawicielom placówek wyróżniających się aktywnością w propagowaniu głośnego czytania dzieciom. Wśród wyróżnionych znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie, której przyznano dyplom, a instruktorki Dorota Tarnowska i Jolanta Włochacz otrzymały dodatkowo „Honorowe Złote Księgi”. Ceremonii wręczania dyplomów i nagród dokonali: były wicewojewoda łódzki – Krzysztof Makowski i fundator nagrody – Waldemar Presia.

Honorowa Złota Księga

Na część artystyczną spotkania złożyły się popisy przedszkolaków zarówno w recytacji, jak i tańcu, i piosence; zabrzmiały nuty regionalne i patriotyczne. Barwna scenografia ukazująca charakterystyczne punkty naszego miasta i wystawa prac Wacława Kondka z albumu „Ulica Piotrkowska” stanowiły tło imprezy. W programie znalazły się także: ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień w konkursach: literackim, na utwór napisany przez rodziców i dzieci oraz plastycznym ph. „W naszym mieście Łodzi”, a także recytatorskim, którego współorganizatorką była Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna ph. „Polscy poeci: spotkanie z Tuwimem”. Na zakończenie części oficjalnej ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, przedstawił prezentację multimedialną „Serce Łodzi 1911-2011. Historia łódzkiego dzwonu katedralnego Zygmunt”. W holu głównym przedszkola umieszczona jest bowiem przechodnia skarbona, do której w ramach „Akcji Dzwon. Wspólnie przywróćmy utracony Symbol Łodzi”, można składać datki. Spotkanie zakończył poczęstunek, na suto zastawionym stole królował chleb ze smalcem i ogórki.

Było nam niezwykle miło uczestniczyć w tej, z rozmachem zorganizowanej, imprezie nie tylko z powodu wyróżnienia, ale i doświadczania ciepłych wzruszeń podczas całej uroczystości.

JaW