Najnowsze wpisy z Filii
  • Fotorelacja ze spotkania przy Stoliku Poetyckim więcej
  • Tajemniczy świat Chasydów więcej
  • “Magiczne, kolorowe buciki”–zajęcia z elementami arteterapii więcej
  • Japonia dla dzieci. Przedstawienie teatrzyku kamishibai więcej
  • Przy Stoliku Poetyckim spotykamy się z Jolantą Miśkiewicz więcej
  • 21 marca – Światowy Dzień Poezji więcej
  • Wystawa prac rękodzielniczych. więcej
  • Audiobooki z Budżetu Obywatelskiego więcej
  • Poeci dzieciom więcej
  • Japonia dla dzieci więcej

centrum1Od wielu lat pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Polesie odwiedzają Biblioteki i inne instytucje kultury w naszym mieście, w ramach cyklu Zwiedzamy łódzkie instytucje kultury. Celem wycieczek jest zapoznanie pracowników merytorycznych z głównymi zadaniami tych placówek, ich zbiorami, często historią ich powstania, działalnością edukacyjną, badawczą i kulturalną . Ważne jest aby znać zbiory i zadania instytucji nam bliskich tak aby wspierać później czytelników w ich poszukiwaniach.

W tym roku, 17 lutego odwiedziłyśmy już Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, gdzie spotkałyśmy się z bardzo miłym przyjęciem. O pracy Centrum opowiedziała nam Justyna Tomaszewska rzecznik prasowy i specjalista ds. promocji. Ciekawa prezentacja dała nam wiedzę na temat głównych zadań Centrum. Otrzymałyśmy także materiały promocyjne i książki. Włączyłyśmy się w propagowaną przez gospodarzy akcję Kolorowa Tolerancja w roku 2016 ph. Kocham lubię szanuję.

Widać, że w Centrum Dialogu pracują ludzie z pasją, podziwiałyśmy wiedzę i zaangażowanie naszego przewodnika. Chętnie będziemy brały udział w imprezach proponowanych przez Centrum. (najbliższe to spacer po Cmentarzu Żydowskim już 3 kwietnia). Będziemy wymieniać się informacjami o wydarzeniach zaproponowanych w Centrum Dialogu, tak aby nasi do czytelnicy znali ofertę tej instytucji.

Polecamy również wizytę na stronie internetowej Centrum Dialogu

centrum2centrum3