Najnowsze wpisy z Filii
  • Katalogi internetowe łódzkich bibliotek w trakcie prac informatycznych więcej
  • Ważne ! Informacja dotycząca katalogów internetowych więcej
  • Owoce w literaturze – spotkanie więcej
  • Uwaga więcej
  • Uwaga! więcej
  • Informacja więcej
  • Powrót do wakacyjnych godzin pracy w Filiach BMwŁ więcej
  • Uwaga! więcej
  • Zmiana godzin pracy w wakacje więcej
  • Zmiana godzin otwarcia Filii nr 29 więcej

biblioteka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi27 kwietnia odwiedziłyśmy Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, które powstało w 2013 roku w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI Kultura i dziedzictwo kulturowe, Działanie 11.3 Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. Na nowy obiekt Akademii składają się: biblioteka (a w niej czytelnia naukowa, czytelnia czasopism i wypożyczalnia), tradycyjne i cyfrowe archiwum o zasięgu ponadregionalnym, sala kina 3D, przestrzenie wystawiennicze oraz nowoczesne pomieszczenia przeznaczone do digitalizacji istniejących oraz przyszłych zasobów archiwum i biblioteki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.Pracownicy pod dyrekcją Hanny Bort –Nowak potraktowali bardzo poważnie naszą prośbę o umożliwienie poznania nowej siedziby biblioteki i przygotowali dla nas seminarium ph. Biblioteka sztuki, perspektywy rozwoju bibliotek naukowych uczelni artystycznych.
W programie przewidziano część informacyjną zaprezentowaną w nowoczesnym Kinie 3D: projekcję filmu o Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi, oraz prezentację każdego działu biblioteki, omówienie programu komputerowego, w którym pracuje biblioteka  a po przerwie zwiedzałyśmy bibliotekę, archiwum oraz galerię gdzie mogłyśmy poznać prace przygotowane na konkurs ph. Hommage a Kobro, który ma uhonorować dorobek Katarzyny Kobro i zwrócić uwagę studentów na jej sztukę. Dzień później ogłoszono wyniki.
Bardzo podobało nam się nowoczesne wnętrze (choć ma także swoje wady), funkcjonalny magazyn oraz archiwum z ciekawymi zbiorami – pracami studentów i wykładowców.
Na miejscu ze zbiorów może skorzystać każdy zainteresowany specyfiką biblioteki.

Polecamy również wizytę na stronie biblioteki.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w ŁodziAkademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi