Kalendarium wpisów
Maj 2013
« Kwi   Cze »

PostHeaderIcon Od komórki do człowieka, czyli o ewolucji – dla najmłodszych

pokaz multimedialny W dniu 22 maja z uczniami klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 11 rozmawialiśmy o ewolucji. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak powstało życie na ziemi i jakim zmianom podlegało, kiedy pojawiły się na naszej planecie pierwsze rośliny i zwierzęta, jak zmieniał się klimat, co to jest wielkie wymieranie, kto to był Karol Darwin i czym się zajmował, kto to jest paleontolog i na czym polega jego praca, co to są skamieniałości i gdzie je można znaleźć, ile lat ma nasza planeta, jakie żyjące do dzisiaj rośliny i zwierzęta pamiętają czasy dinozaurów, jak wyginęły dinozaury, co było tego przyczyną , kiedy na naszej planecie pojawił się człowiek. Na niektóre z tych pytań dzieci znały odpowiedź, chętnie dzieliły się z nami swoją wiedzą.

1planeta ziemiaKomórka roślinnaKomórka zwierzęcaGlonyGlony2

Wygląd glonów pod mikroskopemKrabKrewetkaMeduza2RybyPaproć Paproć2GąbkaMilorząbDinozaurDinozaur3Wydra morskaDelfinMamutAmonityMuszle morskieZęby rekinaSkamieniały liśćSkamieniała ryba

Na zakończenie pierwszaki rysowały siebie i swoich bliskich w bardzo odległej przeszłości.

2nasze rysunki

Zdjęcia wykorzystane w pokazie multimedialnym pochodzą ze strony internetowej http://www.flickr.com