Kalendarium wpisów
Grudzień 2013
« Lis   Sty »

PostHeaderIcon “Jesień w polskiej poezji dziecięcej”

Jesień w polskiej poezji dziecięcej“Jesień w polskiej poezji dziecięcej” – to konkurs recytatorski, który w ramach współpracy zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie Filia nr 1 i Przedszkole Miejskie nr 214. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków z Retkinii. Jego cele to: integracja naszych placówek i dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród przedszkolaków. Każda placówka mogła zgłosić do udziału 3 dzieci, wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych. Finał konkursu odbył się 29 listopada w Filii nr 1, przy ul. Tomaszewicza 2. Wzięły w nim udział następujące przedszkola: PM nr 152, 154, 173, 214 i “A kuku”, łącznie 14 dzieci, które zaprezentowały piękne wiersze o jesieni następujących poetów polskich: E. Szelburg-Zarembiny, A. Chodorowskiej, J. Kulmowej, D. Gellner, W. Grodzieńskiej, T. Kubiaka. Podczas konkursu ujawniło się kilka talentów recytatorskich. Powołane przez Organizatorów Jury w składzie: Grzegorz Strumyk – poeta, plastyk, Żanetta Solewicz – dyrektor PM nr 214 i Jolanta Włochacz – instruktor MBP Łódź – Polesie, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce – Kazimierz Fałek za wiersz “Jesień u fryzjera” Doroty Gellner (PM nr 173), II miejsce – Maja Smolińska za wiersz “Jesień” Heleny Bechlerowej (Przedszkole “A kuku”), III miejsce – Sebastian Kusy za wiersz “Niby obłok” Tadeusza Kubiaka (PM nr 152) i Antonina Paszewska za wiersz “Kolorowy bukiet” Doroty Gellner (Przedszkole (“A kuku”) ; wyróżnienie dla Aleksandry Gołowińskiej za wiersz “Jesienny pociąg” Doroty Gellner (PM nr 154), dla Mateusza Pawlaka za wiersz “Zapasy na zimę” Wandy Grodzieńskiej” (PM nr 214) , dla Marii Siereadzan za wiersz “Jarzębina” Anny Chodorowskiej (PM nr 173).

wszystkich przywitał występ dzieci z PM nr 214uczestnicy konkursuuczestnicy konkursu c. d.

Losowanie kolejności występówuczestnik konkursu recytuje wierszkolejny uczestnik konkursu recytuje wiersz

Gdy Jury udało się na obrady, dzieci wspaniale się bawiły:

8dzieci odgadują zagadki o jesieni

Wręczanie zwycięzcom dyplomów i nagród:

wręczanie nagródwręczanie nagród c. d.

Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Nagrody ufundowała Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie.

Na koniec wszystkich zaprosiliśmy na słodki poczęstunek

A to już wyczekiwany słodki poczęstunek poczęstunku cią dalszy