Kalendarium wpisów
« Kwi   Cze »

20.05.2014

PostHeaderIcon Katarzyna Majgier – spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Katarzyną MajgierSpotkanie autorskie z Katarzyną Majgier odbyło się w naszej bibliotece 15 maja w trakcie obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wzięli w nim udział uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 11. Katarzyna Majgier – to autorka książek dla dzieci i nastolatków. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kiedy wydano Jej pierwszą książkę “Amelkę”, za którą otrzymała również nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, zaczęła poważniej traktować swoje pisanie i postanowiła zostać pisarką. Dziś ma na swoim koncie już sporo wydanych powieści, m. in.:  “Trzynastka na karku”, “Marzycielki”, “Miłość ci wszystko wypaczy”, “Po co mi chłopak?”, “Gdybym była czekoladą”, “Przebój na pięć”, “Świat według Vanessy”. O tych właśnie książkach, ich bohaterach i problemach w nich poruszanych rozmawiała z zaproszoną na spotkanie młodzieżą, z którą bardzo szybko nawiązała dobry kontakt. Chętnie też odpowiadała na zadawane Jej pytania, których było całe mnóstwo. Dowiedzieliśmy się m. in., że pisanie książek nie jest jedynym zajęciem Pani Katarzyny, poza nim prowadzi serwisy internetowe, jest autorką scenariuszy gier komputerowych i artykułów prasowych. Na spotkaniu można było zakupić książkę autorki i otrzymać autograf.  Odwiedziła nas również telewizja kablowa RET-SAT, która filmowała imprezę i której Pani Katarzyna udzieliła wywiadu.