Kalendarium wpisów
Maj 2014
« Kwi   Cze »

PostHeaderIcon Bajki Lubią Dzieci czyli bajkowym szlakiem po Łodzi

Bajki Lubią Dzieci czyli bajkowym szlakiem po ŁodziW podróż “Bajkowym szlakiem po Łodzi” wybrały się z nami w dniach 17 i 18 kwietnia oraz 6 maja przedszkolaki PM nr 152, 214 i Sezamkowo.  W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z historią łódzkiego Se-Ma-Fora, poznały bohaterów ulubionych bajek ich rodziców: Misia Uszatka, Misia Coralgola, Plastusia, kota Filemona i Bonifacego, Pingwina Pik-Poka, Wróbelka Ćwirka i innych. Obejrzały również, jak prezentował się plan filmowy w trakcie powstawania krótkometrażowego filmu animowanego “Piotruś i wilk”. Jego oszałamiająca inscenizacja została zbudowana w największej hali Łódzkiego Centrum Filmowego przez stuosobową ekipę łódzkich plastyków i scenografów. Na potrzeby filmu zbudowano największy w historii polskiej kinematografii 11-metrowy horyzont. W dalszej części spotkania powędrowaliśmy szlakiem “Łódź Bajkowa” i pokazaliśmy dzieciom miejsca w naszym mieście, gdzie znajdują się rzeźby bohaterów ulubionych bajek.

123Rzeźba Maurycego i Hawranka ZOO, ul. Konstantynowska 8Rzeźba Plastusia Park im. H. Sienkiewicza

Rzeźba Trzech Misiów Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, ul. Piotrkowska 282Rzeźba Wróbelka Ćwirka Palmiarnia, al. Piłsudskiego 61Rzeźba kota Filemona i Bonifacego pl. Zwycięstwa 1Rzeźba bohaterów filmu Zaczarowany Ołówek ul.Traugutta 18Rzeźba Małego Pingwina Pik-Poka al. Unii Lubelskiej 4Rzeźba Misia Uszatka ul Piotrkowska 87

Spotkanie z zakończyło się malowaniem przez dzieci ich ulubionych bohaterów bajek

Zdjęcia wykorzystane w pokazie pochodzą ze strony internetowej http://flickr.com