Kalendarium wpisów
Grudzień 2014
« Lis   Lut »

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Joanną Kmieć

PapukPapuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki

Pani Joanna Kmieć z wykształcenia jest pedagogiem (ukończyła Pedagogikę Wieku Dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim), z zamiłowania zaś jest ilustratorem. Pracuje w Przedszkolu Miejskim w Łodzi, na Dąbrowie. To właśnie pełne wyobraźni dzieciaki zainspirowały Ją do napisania i zilustrowania debiutanckiej książki pt. Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki. Podczas spotkania autorskiego w naszej bibliotece, pisarka zaprezentowała dzieciom tę książkę,  przedstawiła jej bohaterów, czytała fragmenty, z których uczestnicy dowiedzieli się m. in., kto to jest Papuk i skąd się wziął. Następnie zaproponowała dzieciom zabawę plastyczną, polegającą na zaprojektowaniu własnego Papuka (można było mu również wymyślić inną nazwę). Maluchy z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy, w wyniku czego powstały naprawdę fajne papierowe stworki np. Pultyś, Papieruś, Gazetek, Papieroszek. W spotkaniu uczestniczyła tez Pani Joanna Lewandowska, pracownik Wydawnictwa Akapit Press – Wydawnictwa, które wydało książkę autorki. Pani Joanna przywiozła trochę egzemplarzy ze sobą, żeby dzieci mogły je sobie kupić i otrzymać autograf pisarki. Wiele osób to zrobiło, bo książka wywołała u dzieci dobre emocje, ciepłe uczucia i bardzo im się spodobała i choć  dopiero zaczyna swoją drogę do czytelnika, to my już wiemy, że będzie to z pewnością pozycja bardzo lubiana przez dzieci. Dowiedzieliśmy się, że do Wydawnictwa trafiła już kolejna książka autorki i że nosi ona tytuł Tajemnica trzynastego piętra. Z niecierpliwością będziemy na nią czekać.

W spotkaniu autorskim z Panią Joanną Kmieć w dniu 10 grudnia wzięły udział przedszkolaki PM nr 214 i uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 11.

Impreza była filmowana przez telewizję RetSat. Ponadto Panie -  Joanna Kmieć i Joanna Lewandowska udzieliły wywiadu dla tej telewizji.

Spotkanie autorskie 1spotkanie autorskie 2spotkanie autorskie 3spotkanie autorskie 4spotkanie autorskie 5spotkanie autorskie 6