Kalendarium wpisów
Luty 2015
« Gru   Mar »

PostHeaderIcon Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W roku 2015 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”, a zatem każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, każdy  ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.  Szczególną uwagę w tym roku zwraca się na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

Informacje te pochodzą ze strony http://saferinternet.pl