Kalendarium wpisów
Luty 2015
« Gru   Mar »

PostHeaderIcon Chłopiec, który sięgnął gwiazd, czyli śladami Mikołaja Kopernika po Europie

Chłopiec, który sięgnął gwiazd, czyli śladami Mikołaja Kopernika po EuropieW dniach 15 stycznia i 3 lutego dzieci PM nr 152 i Sezamkowo uczestniczyły w zajęciach pt.”Chłopiec, który sięgnął gwiazd, czyli śladami Mikołaja Kopernika po Europie”. Nasze spotkanie z dziećmi rozpoczęliśmy od wyjaśnienia słowa astronom. Następnie zaprosiliśmy je do  udziału w multimedialnej wycieczce,  która miała swój początek w Toruniu – rodzinnym mieście naszego wielkiego astronoma (wysłuchały tu również legendy o toruńskich piernikach). Zwiedziliśmy następnie  Kraków, włoską Bolonię, Padwę, Lidzbark Warmiński, Frombork, Olsztyn, obejrzeliśmy przyrządy astronomiczne, których używał Mikołaj Kopernik do swoich badań, dowiedzieliśmy się, co ważnego kryło się na kartach Jego dzieła “O obrotach ciał niebieskich”. W dalszej części zajęć przedszkolaki oglądały książki z dziedziny astronomii i astronautyki, które znajdują się w zbiorach naszej biblioteki, a następnie wykonały pracę plastyczną – portret Mikołaja Kopernika.

1438 7portret Mikołaja Kopernika 1portret Mikołaja Kopernika 2portret Mikołaja Kopernika 3portret Mikołaja Kopernika 4portret Mikołaja Kopernika 5