Archiwum
Kalendarium wpisów
Czerwiec 2015
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
wait
wait

PostHeaderIcon VII Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci

VII Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży23

Już po raz siódmy w tym roku, we współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 214, Pałacem Młodzieży im. Juliana Tuwima, Międzyszkolnym Klubem Europa w Naszej Szkole oraz Centrum Rozwoju i Edukacji organizowaliśmy Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Tym razem pod hasłem Znani i lubiani artyści Europy. Przegląd odbył się 14 maja w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima przy ul. Wyszyńskiego 86. Wzięły w nim udział następujące placówki oświatowe:  PM Integracyjne nr 221 – piosenka Joe Dassin “Les champs elysees”, Przedszkole Specjalne nr 1 – piosenka zespołu One Direction “One way or another”, PM Integracyjne nr 36 – fińska polka do utworu “Levan polkka”, PM Integracyjne nr 137 – kompilacja utworów zespołu The Beatles, PM nr 214 z Oddziałami Integracyjnymi – taniec litewski “Lektuvelis” – Stano i Dżimba, Szk. Podst. nr 153 – piosenka Haliny Młynkowej “Za wielką wodą”, Szk. Podst. nr 35 – portugalski utwór, Szk. Podst. nr 202 – słowacki utwór “Horehronie” Kristiny Pelakowej, Szk. Podst. nr 149 – “Prząśniczka” S. Moniuszki , Szk. Podst. nr 37 – piosenka szwedzkiego zespołu ABBA “Gimme gimme”, Szk. Podst. nr 137 – piosenka włoska “La Macchina del capo”, Szk. Podst. nr 173 – piosenka Demisa Roussosa “Goodbaye my love”, Szk. Podst. nr 29 – piosenka węgierska zespołu Omega “Dziewczyna o perłowych włosach", Szk. Podst. nr 111 – “Mou ftiaxneis to kefi” – Constantinos Christoforou (Cypr), Gimnazjum nr 2 – piosenka “When I’m gone”, Gimnazjum nr 21 – piosenka z repertuaru E. Claptona “Leyla”, Gimnazjum nr 26 – belgijski zespół Lais w utworze “t’Smmidje”. Występy oceniało powołane przez Organizatorów Jury.

1234567 8

91011 1213141520

Członkowie Jury (w którego składzie zasiadała również Dyrektor MBP Łódź-Polesie Pani Bożena Świątek-Mazur oraz pisarz i plastyk Pan Grzegorz Strumyk) wręczają nagrody:

1617183334 32

Na zakończenie raz jeszcze zaśpiewał swój wielki przebój Goodbye my love – Demis Russos:

37 19

Wszystkie placówki, które wzięły udział w Przeglądzie otrzymały pamiątkową statuetkę, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali również zaproszeni na słodki poczęstunek.

Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci, które wzięły udział w konkursie Najciekawsze miejsca w Unii Europejskiej, zorganizowanym przez naszą bibliotekę i PM nr 214. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody tym, którzy wykonali najładniejsze prace.

I. Kategoria wiekowa (przedszkolaki i ucz. klas I-III):

I miejsce – Jakub Krążyński PM nr 214

II miejsce – Nela Grzelczyk – PM nr 221

III miejsce – Michał Gizowski – PM nr 214

Wyróżnienia:

Hubert Puchalski – PM nr 36

Anna Kurzawa SP nr 149

II. Kategoria wiekowa (ucz. klas IV-VI):

I miejsce – Filip Barański – Szkoła Podstawowa nr 35

I miejsce – Antonina Dąbrowska – Szkoła Podstawowa nr 37

II miejsce Joanna Juga – Szkoła Podstawowa nr 35

III miejsce – Weronika Kopczyńska Szkoła Podstawowa nr 153

Wyróżnienia:

Lidia Płuska – Szkoła Podstawowa nr 202

Jakub Grocholski – Szkoła Podstawowa nr 111

Ewa Królikowska – Szkoła Podstawowa nr 173

III. Kategoria wiekowa (ucz. gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych)

Wyróżnienia:

Przemysław Kaźmierczak – Publiczne Gimnazjum nr 2

Krzysztof Krakowiak – Zespół Szkół w Głuchowie

Wyróżnienie w kategorii fotografie:

Julia Borowińska – Gimnazjum nr 21

242526272829

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kategorie