Kalendarium wpisów
Marzec 2016
« Lut   Kwi »

PostHeaderIcon Łapy, pióra i rymów cała fura

Łapy, pióra i rymów cała fura - konkurs recytatorskiW dniu 25 lutego odbył się w naszej bibliotece konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Retkinii. Organizowaliśmy go już po raz trzeci we współpracy z PM nr 214. Tym razem dotyczył twórczości Ludwika Jerzego Kerna, jednego z największych polskich poetów, piszących dla dzieci.W tym roku przypada 95 rocznica urodzin tego wybitnego autora, co prawda dopiero w grudniu ale już teraz mogliśmy ją uczcić. Do konkursu zostało zgłoszonych dwadzieścioro dzieci z siedmiu retkińskich przedszkoli, a mianowicie PM nr 55, 152, 165, 173, 214, Przedszkola Publicznego Sezamkowo oraz Prywatnego Przedszkola Mi Mundo. Niestety ze względów zdrowotnych troje dzieci nie dotarło na konkurs. W trakcie spotkania recytowane były następujące wiersze: “Śnieg”, “Wisła”, “Opowiadana bajka psu przed zaśnięciem”, “Panie wietrze”, “Mistrz, Żyrafa u fotografa”, “Cień”, “Strusie pióra”, “Księżyc i ja”, “Zabawa duchów”, “Zgraja”, “Był sobie raz piorunochron”, “Powiększające szkło”. Występy dzieci oceniało powołane przez Organizatorów Jury w składzie: Pani Żaneta Solewicz – dyrektor PM nr 214, Pani Monika Eckersdorf – bibliotekarka Filii nr 1, Pan Grzegorz Strumyk – pisarz i plastyk.

I miejsce zdobyła Natalia Ziętek – PM nr 152 za wiersz “Panie wietrze”

II miejsce – Igor Kmiecik – Przedszkole Publiczne Sezamkowo za wiersz “Zabawa duchów”

III miejsce – Antonina Olczak, Jakub Olczyk, Maja Wojtasik – PM nr 214 za wiersz “Strusie pióra”

Jury przyznało również 6 wyróżnień dla:  Marysi Lasoń – PM nr 55, Marysi Budner – PM nr 152, Franka Wojdona – PM nr 152, Juliana Linarda – PM nr 214, Martyny Małolepszej – Przedszkole Publiczne Sezamkowo, Marysi Robak – Prywatne Przedszkole Mi Mundo.

Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i zabawki oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i dyplomy.

W trakcie obrad Jury dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej z muzyką, a następnie obejrzały film Mikołajek cz. 2: Dziewczyny kontra chłopaki

Podczas obrad Jury dzieci biorą udział w zabawie tanecznej Podczas obrad Jury dzieci oglądają film

Na zakończenie wszystkie dzieci zaprosiliśmy na słodki poczęstunek.

Słodki poczęstunek 1Słodki poczęstunek 2