Kalendarium wpisów
Maj 2016
« Kwi   Cze »

30.05.2016

PostHeaderIcon Ryby mają głos, czyli wspólnie tworzymy akwarium

Ryby mają głos, czyli wspólnie tworzymy akwariumW zajęciach Ryby mają głos, czyli wspólnie tworzymy akwarium uczestniczyły w dniach 22, 25, 27 kwietnia i 25 maja przedszkolaki PM nr 214, 165 i Sezamkowo. Dzieci najpierw wzięły udział w pogadance, której towarzyszyła prezentacja multimedialna. Rozmawialiśmy m. in.     o tym, jak są zbudowane ryby, w jakich środowiskach wodnych żyją, czym się odżywiają, poznawaliśmy niektóre ich gatunki, żyjące w jeziorach, morzach i oceanach np. szczupaki, sumy, śledzie, dorsze, węgorze, łososie i inne. Dzieci miały również możliwość obejrzenia niezwykłych i nietypowych mieszkańców wód, jak płaszczki, manty, rekiny, ryby słonie, papugoryby…, wzbogacenia swojej wiedzy      o wiele ciekawostek na ich temat. W dalszej części spotkania omawialiśmy, jak tworzy się akwarium i jakie ryby można w nim hodować, a następnie wykonywaliśmy pracę plastyczną – “moje akwarium”. Na zakończenie dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. “Sum” a następnie oglądały książki o rybach ze zbiorów naszej biblioteki.

PostHeaderIcon Dzień dziecka–zaproszenie

Drodzy Czytelnicy!

(przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych)

serdecznie zapraszamy Was

do naszej biblioteki.

Z okazji DNIA DZIECKA,

we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Botanik przygotowaliśmy dla Was:

* losowanie prezentów (w ciągu całego dnia)

* słodycze

PostHeaderIcon Noc Bibliotek na Polesiu

NOC BIBLIOTEK z Katarzyną Bondą

Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Miejskie Biblioteki Publiczne Miasta Łodzi

zapraszają

na NOC BIBLIOTEK 2016

PROGRAM NOCY BIBLIOTEK

w bibliotekach publicznych dzielnicy Łódź-Polesie

Warsztaty kreatywnego pisania

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, ul. Wróblewskiego 67,

godz. 17:00-20:00

Gość specjalny warsztatówKatarzyna Bonda pisarka, dokumentalistka, dziennikarka, scenarzystka, autorka książek: Sprawa Niny Frank, Polskie morderczynie, Zbrodnia niedoskonała, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, Pochłaniacz, Okularnik, Maszyna do pisania. Jesienią br. ukaże się książka Lampiony, której akcja dzieje się w Łodzi.

Mistrzyni polskiego kryminału. Twórczyni Szkoły Kreatywnego Pisania.

Warsztaty poprowadzi Rafał Gawin – poeta, recenzent, krytyk, konferansjer, redaktor pisma Arterie, pracownik Domu Literatury w Łodzi.

Zapisy na warsztaty od 31 maja do 3 czerwca 2016 r.

pod nr telefonu 42 688 31 30 w godz. 10:00-19:00!!!

Taras literacki

Taras przed Filią nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie,

ul. Wróblewskiego 67, godz. 17:00-24:00:

Imprezy literackie i czytelnicze dla wszystkich zainteresowanych m.in.:

prezentacja e-booków i audiobooków, boockrosing, loteria książkowa, wróżby z książek, warsztaty tworzenia zakładek do książek, konkursy czytelnicze, kalambury, flirt z H. Sienkiewiczem w ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA

i inne atrakcje.

N/M/OC CZYTANIA DLA DZIECI

Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, ul. Garnizonowa 38, godz. 18:00-24:00:

18-18:45 oraz 19-19:45

głośne czytanie książki Opowieści z Wierzbowej 13 Natalii Usenko i Danuty Wawiłow oraz fragmentów książek popularnonaukowych (ciekawostki)

szukanie skarbu według informacji ukrytych w wybranych książkach.