Archiwum
Kalendarium wpisów
Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
wait
wait

PostHeaderIcon Polski folklor w tańcu i przyśpiewce

VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i MłodzieżyW tym roku już po raz ósmy byliśmy współorganizatorami (wraz z PM nr 214, Stowarzyszeniem Karuzela Marzeń, Międzyszkolnym Klubem “Europa w naszej szkole” oraz Centrum Rozwoju i Edukacji ) Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Tym razem przebiegał on pod hasłem “Polski folklor w tańcu i przyśpiewce”. Organizatorzy chcieli w ten sposób przyczynić się do upowszechniania i kultywowania tradycji narodowej i folkloru polskiego a także promowania polskiej kultury narodowej oraz bogactwa polskiego folkloru w Europie. Przegląd odbył się 18 maja jak zawsze w gościnnych progach Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima. Wzięli w nim udział wychowankowie szkół i placówek oświatowych – członków Klubu “Europa w naszej szkole”. Każda placówka miała   zaprezentować w tańcu lub piosence jeden region Polski oraz zapowiedzieć swój występ w języku kraju Unii Europejskiej, który przypisano jej w drodze losowania. Do konkursu przystąpiły następujące placówki: PM nr 221 – taniec “O rybce z Kaszub”, Przedszkole Specjalne nr 1 – wiązanka tańców ludowych, PM nr 63 – taniec kaszubski, PM nr 137 – taniec “Miotlarz”, PM nr 214 – śląski taniec ludowy “Trojak”, SP nr 111 – przyśpiewki “Kaszubskie jeziora”, SP nr 173 – piosenka “O czerwonym jabłuszku”, SP nr 137 – piosenka góralska “Hej w górę”, SP nr 51 – taniec “Krakowiak”, SP nr 149 – taniec “Polka”, SP nr 171 – przyśpiewka “O tym, czy chłopiec dał dziewczynie dzióbka czy nie dał”, Publiczne Gimnazjum nr 2 – przyśpiewka “Łowiczanka”, Gimnazjum nr 26 – piosenka “W moim ogródeczku”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie – przyśpiewki “Zieleni się lipa”, “W pięknej naszej stodole”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – taniec “Polka bałucka”. Występy oceniało powołane przez Organizatorów Jury, w którym zasiadała również kierowniczka naszej biblioteki. W tym roku Jury postanowiło przyznać 6 nagród specjalnych za szczególne walory artystyczne – albumy “Barwy regionu”. Otrzymali je: Przedszkole Specjalne nr 1, PM nr 214, SP nr 173, SP nr 149, Gimnazjum nr 26, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

78

Przeglądowi jak zwykle towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w konkursie “Podróże folklorystyczne po regionach Polski”. Podczas Przeglądu dokonano rozstrzygnięcia konkursu i wręczono nagrody, które ufundowała dla zwycięzców Dyrekcja Miejskiej  Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie oraz dyplomy, które zaprojektował Grzegorz Strumyk, pisarz i plastyk.

Kategoria wiekowa (przedszkolaki):

I miejsce – Stanisław Kaczmarek – PM nr 221

II miejsce Zuzanna Żmuda- Trzebiatowska – PM nr 214

III. miejsce – Jakub Olczyk – PM nr 214

Wyróżnienia:

Lena Kozłowska – PM nr 221

Nadia Stasiołek-Saidi – PM nr 221

Anna Tomczak – PM nr 36

Kategoria wiekowa (ucz. szkół podstawowych):

I miejsce  – Wiktoria Pietrzak – Szk. Podst. nr 35

II miejsce – Julia Węglewska – Szk. Podst. nr 35

III miejsce – Anna Tatarska – Szk. Podst. nr 173

Wyróżnienia:

Justyna Pasiewicz – Szk. Podst. nr 36

Franciszek Szymański – Szk. Podst. nr 149

Wiktoria Sosnowska – Szk. Podst. nr 35

Wiktoria Felińska – Szk. Podst. nr 173

Kategoria wiekowa (ucz. gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Wyróżnienia:

Przemysław Kaźmierczak – Publiczne Gimnazjum nr 2

Katarzyna Koesling – Publiczne Gimnazjum nr 2

Karolina Tracz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

Paulina Tracz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

Sebastian Kochalski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi

39645

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kategorie