Kalendarium wpisów
Czerwiec 2016
« Maj   Lip »

PostHeaderIcon Jak powstaje książka?

2O tym, jak powstaje książka, począwszy od pomysłu autorskiego aż do momentu, w którym trafia ona do rąk czytelnika rozmawiała w naszej bibliotece z uczniami klasy IV a i V b Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Magdalena Granosik, pracownik Wydawnictwa Akapit Press. W trakcie zajęć zostały wyjaśnione następujące pojęcia: autor, wydawca, redakcja, korektor, grafik, ilustrator, tłumacz, drukarnia, introligatornia, księgarnia. W dalszej części spotkania uczniowie poznali treść książki Agnieszki Tyszki “Czego uszy nie widzą!” a następnie starali się  ustalić, co jest potrzebne, aby zaistniała rozmowa. Poznali też historie i pochodzenie niektórych przysłów polskich i próbowali je interpretować. Wreszcie wzięli udział w zabawie, zwanej kalambury, polegającej na odgadywaniu przysłów. Było bardzo wesoło!!!

Zajęcia zakończyła możliwość zakupu książek Wydawnictwa Akapit Press po promocyjnych cenach. Zainteresowanie nimi było bardzo duże. Ci, którzy nie mieli przy sobie pieniędzy, przyszli po wybrane przez siebie pozycje po lekcjach.

Łódź, dnia 12 kwietnia 2016 r.