Kalendarium wpisów
Luty 2017
« Sty   Mar »

PostHeaderIcon “Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki”

Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki FrączekKonkurs recytatorski dla przedszkolaków z Retkinii organizujemy już po raz czwarty. W tym roku odbył on się w dniu 24 lutego i     poświęcony był twórczości Agnieszki Frączek – znanej i lubianej autorki książek dla najmłodszych, w których popularyzuje Ona wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.

(W poprzednich latach zapoznaliśmy się z twórczością Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej i Ludwika Jerzego Kerna).

Do konkursu zgłosiło się 6 przedszkoli – PM nr 55, 154, 165, 214, Publiczne Przedszkole Sezamkowo i Prywatne Przedszkole Mi Mundo. Łącznie wzięło w nim udział szesnaścioro dzieci.

Nasi laureaci:

laureaci 1laureaci 2laureaci 3laureaci 4

Ich występy oceniało powołane przez Organizatorów Jury w składzie: Żanetta Solewicz – dyrektor PM nr 214, Monika Eckersdorf – pracownik Filii nr 1 oraz Grzegorz Strumyk – pisarz i plastyk (przewodniczący Jury).

wystepy dzieciwesoło sie bawimyCzlonkowie Jury wreczaja nagrody, wyroznienia i dyplomy

Podczas obrad Jury dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej oraz oglądały filmy w TV kablowej.

W tym roku uczestnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom, ujawniło się nam kilka naprawdę ciekawych młodych talentów.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Antonina Pierzyńska (PM nr 165) oraz Lena Trawińska (PM nr 165)

II miejsce – Wojciech Żebrowski (PM nr 55) oraz Maksymilian Gubała (Sezamkowo)

III miejsce – Karolina Pietrasik (Sezamkowo) oraz Maria Robak (Mi Mundo)

Lena Łysoniewska (PM nr 55) – wyróżnienie

Jan Madej (PM nr 154) – wyróżnienie

Patryk Jakubowski i Wiktoria Kwiatkowska (PM nr 214) – wyróżnienie

Po wręczeniu nagród, które ufundowała dla uczestników Dyrekcja MBP Łódź-Polesie, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek a następnie obejrzenie wystawy książek Agnieszki Frączek ze zbiorów naszej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy.

25slodki poczestunekwystawa 1wystawa 2