Kalendarium wpisów
Marzec 2017
« Lut   Kwi »

PostHeaderIcon Wędrujemy w chmury, poznajemy góry

Wędrujemy w chmury, poznajemy góryGóry – to jedne z najbardziej niedostępnych miejsc świata. Pokrywają około jednej piątej powierzchni naszego globu. Pomimo często bardzo trudnych do życia warunków, są domem dla nieprzebranych ilości zwierząt, ptaków i roślin.

Temat ten zainteresował uczniów klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 11. W trakcie zajęć, które odbyły się w dniu 16 lutego, dzieci wysłuchały legendy Mariana Orłonia pt.  “Smutna historia Mnicha i Morskiego Oka” , opowiadającej o tym, jak powstał jeden ze szczytów w Tatrach (Mnich) oraz jezioro Morskim Okiem zwane. Następnie obejrzały prezentację multimedialną, w trakcie której rozmawialiśmy o tym, jak powstają góry, jakie są ich rodzaje, poznały góry Polski m. in. Tatry, Góry Sowie, Góry Stołowe, Bieszczady; Europy – Alpy; Ameryki – Andy i Góry Skaliste; Azji – Himalaje (najwyższe góry świata). Rozmawialiśmy również o tym, jak należy przygotować się na wycieczkę w góry mniejsze i większe, kto to jest alpinista i himalaista. Na zakończenie uczniowie oglądali książki dotyczące omawianego tematu ze zbiorów naszej biblioteki.

O górach rozmawiać jeszcze będziemy z przedszkolakami PM nr 55, 214 i Igraszka w dniach 15, 16, 17 i 28 marca. Podczas tych zajęć dzieci dodatkowo będą miały do wykonania pracę plastyczną – “Na górskim szlaku”.