Kalendarium wpisów
Kwiecień 2017
« Mar

PostHeaderIcon “Bądź sobą”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2017  - plakatDnia 2 kwietnia, w urodziny Hansa Christiana Andersena, obchodzimy rokrocznie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku jego gospodarzem była Rosja, natomiast autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!” był Sergiej Machotin. Aby uczcić ten dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 przygotowali przedstawienie teatralne według scenariusza Emilii Moniuszko-Kwiecińskiej pt. “Bądź sobą”. Mięliśmy okazję je obejrzeć wraz z dziećmi Przedszkola Igraszka w dniu 11 kwietnia. Sztukę rozpoczyna babcia robiąca na drutach, która zauważywszy, że do biblioteki przyszły dzieci, postanawia przeczytać im bajkę. Opowiada w niej o małżeństwie słoni, którzy byli bardzo niezadowoleni z tego, że są  grubi i ruszają się jak muchy w smole. Postanawiają to zmienić. Przychodzą do wróżki prosząc, aby zamieniła ich w rybki. Wróżka oczywiście spełnia ich życzenie. Ale, czy to ich uszczęśliwi? Po wielu perypetiach, bajka kończy się oczywiście dobrze. A oto morał, zgodnie z refrenem piosenki: “Lepiej zawsze być sobą, nie udawać nikogo. Niech ta bajka o Słoniu będzie dla ciebie przestrogą!”.

Obejrzyjcie fotorelację: