Kalendarium wpisów
Maj 2017
« Kwi

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem

Spotkanie autorskie z Andrzejem ŻakiemAndrzej Żak – pisarz, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, poradników o naturalnych metodach leczenia, programów radiowych i sztuk teatralnych spotkał się w dniu 8 maja w naszej bibliotece z uczniami klas trzecich SP nr 11 i 19. Uczestnicy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z twórczością pisarza, możliwością cofnięcia się w czasie, przeżycia niesamowitych przygód. Autor niezwykle ciekawie opowiadał o swoich powieściach: “Kapelusz kapitana Drak’a”, “Amarilla – weekend w Kapeluszu”, “Paradoks bazyliszka”, “Gwiazda Zero”, “Rycerz Króla Jegomości”, “Natka, Koko i tajemnica złotego pociągu”, trylogii “Władca czasu”, cyklu “Bractwo szkarłatnych liter”, oraz dopiero co wydanej “Edison i złoto mistrza Sędziwoja”. Zwrócił też uwagę dzieci na pozycję, której akcja rozgrywa się w Łodzi. Mowa tu o książce “Brajan i Ogniowe Smoki”, opowiadającej o chłopcu, którego bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo przerywa groźny pożar. Ratując płonący dom, chłopiec powiadamia Straż Pożarną i traci świadomość. Budzi się w innym, obcym świecie, jako ten, który pokonał ogień. Pierwowzorem bohatera powieści był Brajan Chlebowski z Łodzi, który w 2005 roku ocalił swoją kamienicę przed pożarem i sam w nim zginął.

Na zakończenie uczniowie zasypali Andrzeja Żaka mnóstwem pytań np.: skąd czerpie pomysły, jak długo uprawia swój zawód, ile książek napisał, jaką szkołę trzeba skończyć, aby zostać pisarzem i wiele innych. Była też możliwość zakupienia powieści naszego gościa po promocyjnych cenach i otrzymania autografu.

Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z Filią nr 8 z okazji Tygodnia Bibliotek.

Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt z Autorem zachęcił uczestników do sięgnięcia po książki, które napisał. Obie biblioteki posiadają większość z nich w swoich zbiorach.

Zapraszamy!