Kalendarium wpisów
Maj 2017
« Kwi   Cze »

PostHeaderIcon Opowieści z życia żab

Opowieści z życia żabW pogadance “Opowieści z życia żab” wzięły udział przedszkolaki PM nr 214, 154 i Sezamkowo  w dniach 18, 24 i 25 kwietnia. Zajęcia zostały zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia). W tym roku dzień ten poświęcony był różnorodności biologicznej i jej ochronie a towarzyszyło mu hasło “W kierunku natury”. Ta natura do nas zakumkała i mieniła się różnymi odcieniami zieleni. Żaby, żabki i ropuchy, bo to o nich mowa są bezcennym elementem ekosystemu. Zjadając owady oczyszczają zbiorniki wodne. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym zwierzęta te objęto ochroną prawną. Żaby i ropuchy – to wielcy sprzymierzeńcy człowieka nie tylko w walce z owadami. Warto zatem walczyć o ich przetrwanie.

W trakcie pogadanki, której towarzyszyła prezentacja multimedialna dzieci dowiedziały się gdzie żyją żaby, czym się odżywiają, jak są zbudowane, jak wygląda ich rozwój od kijanki do postaci dorosłej. Poznały również niektóre gatunki żab, występujących zarówno w Polsce jak i w egzotycznych krajach.

W trakcie zajęć uczestnicy wysłuchali też zabawnej bajki Moniki Witt pt.: “Żabka Chlapka”, oglądali książki o żabach ze zbiorów naszej biblioteki a na zakończenie wykonywali pracę plastyczną – “Portret żabki”