Kalendarium wpisów
« Sie   Paź »

PostHeaderIcon Co robią pszczoły przez cały dzień w pasiece, czyli opowieść o owadach społecznych

Co robią pszczoły cały dzień w pasiece, czyli opowieść o owadach społecznych-croppszczołach, sympatycznych  stworzeniach, bohaterach wielu bajek i filmów dla dzieci, ich niezwykle ważnej roli w przyrodzie oraz wielkim wpływie na życie człowieka rozmawialiśmy z uczniami klasy III b Szkoły Podstawowej nr 11 w dniu 13 września. Na początku dzieci wysłuchały legendy pt.: “Toruńskie pierniki”, opowiadającej o młodym piekarczyku Bogumile, który uratował życie tonącej w strumieniu pszczole, za co został sowicie nagrodzony przez królową krasnoludków. Zdradziła mu ona bowiem pewien sekret, dzięki któremu zdobył sławę i bogactwo. W dalszej części spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, w trakcie której rozmawialiśmy o tym, od jak dawna żyją na ziemi pszczoły, jak wygląda ich praca w ulu oraz poza nim, z jakich kwiatów zbierają pyłki, by powstały różne gatunki miodu, na czym polega praca pszczelarza, jak wyglądają ule w różnych częściach świata. Na zakończenie dzieci oglądały książki przyrodnicze ze zbiorów naszej biblioteki.

Tematem zainteresowali się również uczniowie klasy III c SP nr 11. Zajęcia dla nich odbędą się 26 września.