Kalendarium wpisów
« Sie   Paź »

PostHeaderIcon Na działce u dziadka działkowicza

Działka Dziadka DziałkowiczaW dniu 14 września z przedszkolakami Przedszkola Igraszka rozmawialiśmy o działce. Wstępem do rozmowy była prezentacja multimedialna pt.: “Na działce u dziadka działkowicza”, której głównymi bohaterami byli dziadek Adam i przesympatyczna babcia Basia. Opowiedzieli  oni dzieciom o swojej pasji, jaką jest dla nich działka, a także o przyrodzie i szacunku do niej. Przekazali ważne treści w sympatyczny sposób przekonując, że warto poznać tajemnice działki, tego na pozór zwykłego, ale jakże urokliwego miejsca, zwracając uwagę na to, że na działce się nie tylko wypoczywa, ale również pracuje (kosi, sadzi kwiaty, pieli chwasty, podlewa, zbiera owoce, warzywa i in.) a robienie czegoś samodzielnie daje naprawdę wiele satysfakcji. Opowieści te zachęciły dzieci do aktywności, do przebywania na łonie przyrody i dbanie nie tylko o zdrowe odżywianie ale także o relacje z najbliższymi.

Na zakończenie dzieci wykonywały pracę plastyczną – portret babci i dziadka.

Na działce u Dziadka Działkowicza