Kalendarium wpisów
« Wrz   Lis »

PostHeaderIcon Tajemnice zwierząt

Tajemnice zwierzątW dniu 5 października z przedszkolakami Przedszkola     Mi Mundo rozmawialiśmy o zwierzętach. Zajęcia odbyły się podczas trwania Światowego Tygodnia Zwierząt (4–10 października), którego celem jest przypominanie ludziom, że zwierzę nie jest rzeczą, a istotą żyjącą i czującą, przysługują mu prawa do godnego traktowania przez człowieka i do zapewnienia mu bezpiecznego życia w  środowisku. Podczas zajęć dzieci:

* wysłuchały fragmentu książki Renaty Piątkowskiej pt.: “Oko w oko ze zwierzakami”, opowiadającego o słoniach, przebywających w ogrodzie zoologicznym, które przeżywały żałobę po śmierci swojego opiekuna

* obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się, jak wspaniałymi przyjaciółmi potrafią być zwierzęta dla siebie wzajemnie; poznały różne ich gatunki, żyjące w wodzie, na lądzie, w koronach drzew

* chętnie dzieliły się też swoimi wiadomościami na temat zwierząt

* wykonywały prace plastyczną – malowały swojego ulubionego zwierzaka

* oglądały książki o zwierzętach ze zbiorów naszej biblioteki

Tajemnice zwierząt