Kalendarium wpisów
« Paź

PostHeaderIcon Co się zdarzyło w piórniku?

Znalezione obrazy dla zapytania plastuś figurka„ (…) a Tosia ulepiła mnie – takiego malutkiego ludzika. Ja mam duży, czerwony nos, odstające uszy i zielone majteczki. Tosia mi zrobiła ołówkiem oczy i zaraz zacząłem patrzeć na wszystkie strony. A jak Tosia przylepiła mi uszy, to zaraz zacząłem słuchać, co się w klasie dzieje”

W dniach 31 października i 3 listopada przedszkolaki PM nr 152 i 214 przybyły do nas na zajęcia pt.: “Co się zdarzyło w piórniku?”.

Co się zdarzyło w piórniku 1

Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki Marii Kownackiej “Plastusiowy pamiętnik”, obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, jak powstał Plastuś – ludzik z plasteliny, poznały jego twórczynię – przesympatyczną Tosię oraz jej przyjaciół z piórnika. Rozmawialiśmy również o tym, jakie przedmioty powinny znajdować się w piórniku i jaka jest ich historia, czym ludzie pisali i rysowali w danych wiekach. Następnie mali uczestnicy oglądali książki o kolorach i sztuce ze zbiorów naszej biblioteki, a na zakończenie wykonywali portrety Plastusia z elementami plasteliny.

Co się zdarzyło w piórniku

prace dzieciprace dzieci 2