Kalendarium wpisów
Luty 2018
« Sty   Mar »

PostHeaderIcon “Multimedia i wirtualna rzeczywistość”

Multimedia i wirtualna rzeczywistość“Multimedia i wirtualna rzeczywistość” – to zajęcia, które przygotowaliśmy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięli w nich udział uczniowie kl. V a , V b, VII a, VII b SP nr 11 w dniach 13 i 15 lutego. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, dowiedzieli się, kiedy po raz pierwszy użyto słów multimedia i wirtualna rzeczywistość, jak wyglądały multimedia w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, jakie są ich zastosowania w edukacji, jak można w sposób ciekawy przeprowadzić zajęcia edukacyjne, jaki był rozwój rzeczywistości wirtualnej, gdzie i przez kogo była ona w szerokim stopniu stosowana, w jakich dziedzinach nauki ułatwia ona obecnie specjalistom codzienną pracę, jak bardzo wpływa na nasze życie codzienne, rozrywkę i decyzje. Rozmawialiśmy również o tym, jaka będzie przyszłość wirtualnej rzeczywistości w najbliższych latach, czy stanie się udogodnieniem, czy przeszkodą w naszych życiowych wyborach, czy współczesny człowiek będzie umiał w odpowiednim momencie powiedzieć dość, aby wszystko wokół nas nie stało się wirtualne.