Kalendarium wpisów
Marzec 2018
« Lut   Kwi »

PostHeaderIcon “Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem”

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Retkini, który odbył się w dniu 23 lutego, zorganizowaliśmy już po raz piąty, we współpracy z PM nr 214. Tym razem nosił on tytuł “Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem” i dotyczył twórczości Łukasza Dębskiego, autora licznych książek dla dzieci, zabawnych, pełnych wdzięku, absurdalnego humoru, rymowanych bajeczek, które bawią, uczą, rozśmieszają, pomagają obudzić się w dobrym nastroju i spokojnie zasnąć.

(W poprzednich latach zapoznaliśmy się z twórczością Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Ludwika Jerzego Kerna oraz Agnieszki Frączek).

Do rywalizacji przystąpiło 12 dzieci (niestety pięcioro z powodu choroby nie dotarło na konkurs), reprezentujących 6 przedszkoli (PM nr 55, 152, 165, 214, Sezamkowo i MiMundo).

Nasi laureaci

konkurs 1

Ich występy oceniało powołane przez Organizatorów Jury w składzie: Żanetta Solewicz – dyrektor PM nr 214, Monika Eckersdorf – pracownik Biblioteki Miejskiej w Łodzi Filii nr 22 oraz Grzegorz Strumyk – pisarz i plastyk.

konkurs 2konkurs 5

Podczas obrad Jury dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej oraz oglądały filmy w TV kablowej.

konkurs 3

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Ujawniło się również kilka młodych talentów aktorskich.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Jakub Dzięgielewski (Pm nr 165) za wiersz “Kura”

II miejsce – Kalina Klimas (PM nr 165) za wiersz “Jeż i tort”

III miejsce – Łucja Dudek (PM nr 214) za wiersz “Lokaj i korale”

Wojciech Żebrowski – wyróżnienie (PM nr 55) za wiersz “Duch i mucha”

Franciszek Pietrasiak – wyróżnienie (PM nr 152) za wiersz ”Zły Janek”

Hanna Płóciennik – wyróżnienie (Sezamkowo) za wiersz “Zapasy”

Kacper Gogulski – wyróżnienie (MiMundo) za wiersz "Stary stryj Cezary”

Po wręczeniu nagród i dyplomów, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek .

konkurs 4