Kalendarium wpisów
Czerwiec 2018
« Maj   Lip »

PostHeaderIcon Zwierzęta lekarze

W dniach 21, 23, 26 i 29 marca gościliśmy w bibliotece dzieci Przedszkoli: Igraszka, 214 i 165 na zajęciach pt.: “Zwierzęta lekarze”.

W trakcie spotkań mali uczestnicy:

* wysłuchali fragmentu książki Renaty Piątkowskiej pt.: “Oko w oko ze zwierzakiem”, pięknej i wzruszającej opowieści o zwierzęcej sile i wsparciu, której bohaterami byli – niewidomy pies Borys oraz jego wspaniała przyjaciółka i opiekunka kotka o imieniu Aksamitka

* obejrzeli prezentację multimedialną, w trakcie której dowiedzieli się, w jaki sposób zwierzęta potrafią się leczyć, kiedy występują u nich różne dolegliwości (np. niedźwiedzie – na problemy ze skórą robią pastę z roślin; jeże by pozbyć się dokuczających im pasożytów przeżuwają miętę i trawę cytrynową aż powstanie z nich kojąca mieszanka; małpy zjadają węgiel, by ulżyły im bóle żołądka; nosorożce, dziki, świnie, bawoły chętnie zażywają kąpieli w błocie, co świetnie robi im na skórę; psy dezynfekują sobie rany językiem, ponieważ w ich ślinie zawarta jest cała apteka złożona z dobroczynnych bakterii…). Zwierzęta potrafią też leczyć przyjaźnią, zmieniając tym samym życie innych gatunków stworzeń. Również dla nas ludzi są niezastąpionymi pomocnikami w życiu codziennym np.: jako przewodnicy (osób niedowidzących, niewidomych, jeżdżących na wózkach inwalidzkich, poruszających się o kulach) czy jako wspomagający rehabilitację osób dorosłych i dzieci w formie hipoterapii, dogoterapii i delfinoterapii.

* oglądali książki o zwierzętach ze zbiorów naszej biblioteki.