Kalendarium wpisów
Czerwiec 2018
« Maj   Lip »

PostHeaderIcon Europa–podróże z historią–Hiszpania

Na zajęcia o Hiszpanii przybyły do nas przedszkolaki z PM nr 214 w dniu 13 czerwca. Na początku dzieci wysłuchały fragmentu książki Munro Leafa pt.: “Byczek Fernando”, opowiadającym o przesympatycznym, rogatym bohaterze, którego ulubioną rozrywką było leżenie pod drzewem i wąchanie kwiatków. Pewnego dnia pojawiają się na pastwisku mężczyźni, szukający najodważniejszych i najwaleczniejszych byków. Niefortunny przypadek sprawia, że Fernando zostaje zwerbowany i trafia na korridę do Madrytu.

Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna, w trakcie której dzieci dowiedziały się, co oznacza słowo Hiszpania, jakie obchodzi się tam święta, dlaczego warto odwiedzić Barcelonę, co znajduje się w jaskini Altamira, jak tańczy się flamenco i jaki do niego trzeba mieć strój, jakie były dzieje rycerza Don Kichota, od kiedy w Hiszpanii urządza się walki byków, jakie są hiszpańskie smakołyki, dlaczego sjesta jest ważna dla każdego Hiszpana i Hiszpanki bez względu na wiek. Na zakończenie dzieci malowały byczka Fernando. Oto efekty ich pracy: