Marzec 2011
« Lut   Kwi »

W tej rubryce prezentujemy Państwu tytuły cieszące się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

527573i “Książka Trucicielka i inne historie o namiętnościach to zbiór czterech wyjątkowych opowiadań bestsellerowego francuskiego autora. Schmitt porusza w nich kwestie poszukiwania miłości, nadziei, zwątpienia, ale tym razem wzbogaca je o coś nowego. O namiętność, analizę naszych najskrytszych pragnień, emocji. Uczuć, które w jednej chwili mogą nas wyzwolić lub doprowadzić do zbrodni.
Wyjątkowość książki Trucicielka i inne historie o namiętnościach doceniło jury prestiżowej nagrody literackiej – Le Prix Goncourt, w 2010 roku wyróżniając ją nagrodą Le Prix Goncourt de la Nouvelle.”

529364i

“Obaj są wampirami.
Obaj kochają tę samą dziewczynę.
I chociaż się nienawidzą,
muszą połączyć siły, by ją ocalić.”

www.azymut.pl

525655i “Być wampirem w PRL to nie przelewki. W społeczeństwie bezklasowym trudno tytułować się hrabią. Płaszcz i smoking nosi albo kelner, albo iluzjonista, a krew obywateli Rzeczpospolitej Ludowej ma posmak deficytu i reglamentacji.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, przed ciosem niechaj tyran drży…”

502135i
„TOMEK I NIESKOŃCZONOŚĆ” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych książek dla dzieci w literaturze francuskiej. Nic dziwnego, że znalazła się w KANONIE KSIĄŻEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, wytypowana przez polskich literaturoznawców. Niezwykła – dla wielu także wzruszająca – opowieść o chłopcu, który musi zmierzyć się z chorobą, umieraniem i śmiercią. W pięknej literackiej formie dotyka spraw z którymi każdy się kiedyś zetknie. Co dzieje się potem, czy istnieje nieskończoność? Dzięki prostej, niezwykle sugestywnej fabule, pełnej także tajemniczości i niezwykłości, przesłanie ksiązki staje się zrozumiałe dla każdego.Adresowana nade wszystko do czytelników w wieku szkolnym, uzupełni kanon ich najważniejszych lektur.”

www.azymut.pl

525707i “To mój osobisty wybór reportaży o tym, gdzie zaczęła się i dokąd doszła nowa Polska. Nie ta, którą widzimy w Sejmie, ani ta z pierwszych stron gazet. Raczej Polska, która musiała ‘mentalność sobie w jeden dzień zrobić’.
Mariusz Szczygieł “