Sierpień 2011
« Lip   Wrz »

W tej rubryce prezentujemy Państwu tytuły cieszące się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Bezpieczna przystań

Kiedy w niewielkim miasteczku Southport na południu USA pojawia się tajemnicza młoda kobieta, mieszkańcy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do rozpoczęcia życia w tym odizolowanym miejscu. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie, pracuje w lokalnej restauracji i wyraźnie unika nawiązywania nowych znajomości. Udaje się jej zachowywać dystans do momentu, w którym poznaje Alexa, właściciela sklepu i owdowiałego ojca dwójki dzieci. Wbrew sobie, Katie coraz bardziej angażuje się w życie rodziny. Ale nawet najczystsze uczucie nie odmieni jej przeszłości. Teraz musi zdecydować, czy żyć dalej samotnie pod fałszywym imieniem, czy podjąć ryzyko i walczyć o własne szczęście. To pierwsze pozwoli jej zapomnieć o przeszłości, to drugie da jej nadzieję na zbudowanie przyszłości.

Charles Street 44

Powieść obyczajowa o miłości, przyjaźni i otwieraniu się na drugiego człowieka.
Po rozstaniu z Toddem, Francesca postanawia pozostać w ich wielkim domu i przyjąć współlokatorów. Są wśród nich: młodziutka Eileen, wchodząca w dorosłość, Chris – samotny ojciec małego Iana, Marya – starsza pani, znana autorka książek kucharskich… Wszyscy, zajęci sobą, mają swe troski i nadzieje. Tragedia, jaka się wydarzy, nieoczekiwanie połączy ich we wspólnocie, dzięki której staną się silniejsi i szczęśliwsi…

Kim byłbym bez ciebie

W życiu Gabrielle najważniejsi są dwaj mężczyźni – ojciec i ukochany. Jeden z nich jest złodziejem, drugi policjantem. Ojciec dziewczyny, Archibald, to przestępca starej daty – okrzyknięty najprzebieglejszym przestępcą wszech czasów, oczytany erudyta, który z niewymuszonym urokiem kradnie największe dzieła sztuki. Martin Beaumont zawodowo zajmuje się ściganiem ludzi pokroju Archibalda. Młody, obdarzony fantastyczny temperamentem, staje właśnie przed życiową szansą – pojmaniem legendarnego złodzieja. Żaden z nich nie wie, kim jest ten drugi.

Lato

J.M. Coetzee nie ukrywa tożsamości bohatera. To on sam. Poznajemy go przez jego własny dziennik i pełne emocji opowieści związanych z nim kobiet. Z zapisków pisarza przebija poruszające poczucie osamotnienia, wyobcowania, niemożliwości zaopiekowania się osobami, które kocha, a którym nie jest w stanie tego okazać. Z tej perspektywy pisarstwo zdaje się jedyną, chociaż bolesną drogą kontaktu ze światem.
Lato to kolejna autobiograficzna powieść J.M. Coetzee’ego po Młodości i Chłopięcych latach. Precyzyjnie skrojona, poruszająca autentycznością i bez pośpiechu opowiedziana historia. Wybitna powieść Noblisty.

Odważni

Najnowsza powieść Nicholasa Evansa, autora niezapomnianego "Zaklinacza koni"
Czy jesteśmy skazani na popełnianie wciąż tych samych błędów i przywracanie do życia dawno pogrzebanych demonów przeszłości? Dzieciństwo Toma Bredforda nie należało do szczęśliwych. W wieku ośmiu lat został wysłany do szkoły z internatem, gdzie doświadczył brutalnego traktowania zarówno ze strony sadystycznych nauczycieli, jak i szkolnych kolegów. Opuszczony przez rodziców, dręczony i prześladowany, Tom uciekł do świata fikcji – do fantastycznej rzeczywistości kowbojów i Indian. Gehenna trwa do momentu aż Diane, starsza siostra Toma wychodzi za mąż za telewizyjnego aktora, odtwórcę roli dzielnego kowboja, i zabiera chłopca do Hollywood.

Upokorzenie

Dla Simona Axlera, bohatera nowej, przejmującej powieści Philipa Rotha, wszystko już skończone. Kiedyś należał do czołówki teatralnych aktorów Ameryki, teraz – po sześćdziesiątce – utracił magię swojego aktorstwa, talent i pewność siebie. Jego Falstaff i Peer Gynt, i Wujaszek Wania – wszyscy „w nicość się rozwiali”, a on, wychodząc na scenę, już nie potrafi udawać kogoś innego. Opuszcza go żona, opuszcza publiczność; agent Simona próbuje namówić go do powrotu na scenę, ale bezskutecznie. I oto pośród tej wstrząsającej relacji o wycofaniu się z życia pojawia się nowy wątek – erotyczny – który jednak miast przynieść bohaterowi pociechę i spełnienie, dopisuje do jego historii ponury i tragiczny epilog.

Pampilio

Nowe wydanie bajki o mieszkańcach Krainy Zwierząt i tajemniczym drzewie o trudnej do zapamiętania nazwie. Czy drzewo ma owoce, które można jeść? Po odpowiedź do króla Lwa Złotogrzywego wyrusza Nosorożec Pałęta, Prosiaczek Łatka, Kozioł Tuman i Żółw Alojzy. Tylko jeden z nich uratuje zwierzęta od głodu.

Fragmenty Wiersze, zapiski intymne, listy

Książka, która wzbudziła sensację na całym świecie.
"(…) to tom porażający (…) gdy już publiczność nacieszyła się zabawowym wizerunkiem boskiej MM, przychodzi czas, by zobaczyć ukryty pod nim dramat. Dziewczyna stojąca nad szybem
wentylacyjnym w "Słomianym wdowcu" niczego już nie ukrywa i pokazuje więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać." (Leszek Bugajski "Newsweek")
"Fragmenty", złożone z niepublikowanych dotychczas intymnych zapisków Marilyn Monroe, jej wierszy i listów, tworzą niezwykły portret wrażliwej, inteligentnej kobiety – diametralnie różny od tego, jaki dla
potrzeb opinii publicznej wykreowały media.