Wrzesień 2011
« Sie   Paź »

W tej rubryce prezentujemy Państwu tytuły cieszące się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Szukając Noel

Trzecia powieść niezwykle popularnego we Francji pisarza, autora bestsellerów Potem… oraz Uratuj mnie, którego firmowym znakiem jest nieposkromiona fantazja i ogromna wrażliwość. Elliott, uznany chirurg, ma sześćdziesiąt lat i niedługo umrze. Śmiertelna choroba nie daje mu nadziei na przyszłość. Największą radością jego życia jest dorosła już córka, Angie, a największym pragnieniem, raz jeszcze ujrzeć ukochaną kobietę – zmarłą w tragicznych okolicznościach przed trzydziestoma laty…

Cukiernia pod Amorem

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie.
Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.

Gwałt

To miała być zwykła rozprawa sądowa w mieście Płocku, ale czy nią była? Czy to gwałt czy nie-gwałt? Czy to cnota czy nie-cnota? Pewien prokurator, trwale zainteresowany płcią piękną, w szczególności dociekliwą dziennikarką śledczą oskarża gwałciciela, osobiście dokumentując obronę własną. Zramolały sędzia prowadzi sprawę w sposób budzący oszołomienie i paraliż mowy. Dziennikarka podczas procesu rozmawia z własną broszką i rozpoznaje grecki profil dawnej sympatii, która umiała dobrze pływać. A w tle majaczą silne kanty i machloje wysoko postawionych urzędników i ich złotych dzieci – i wszystko to w uroczej atmosferze głębokiego PRL-u.

Kocie oko

Przejmujące studium okrucieństwa dzieci i jego wpływu na psychikę ofiar. Malarka Elanie Risley po latach nieobecności przyjeżdża do Toronto z okazji swej retrospektywnej wystawy. Tu dokonuje rozrachunku z przeszłością; przede wszystkim powraca myślami do lat szkolnych i swoich kontaktów z rówieśnicami – najbardziej dramatycznego doświadczenia jej życia.

Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu

Opowieść o Hance Bielickiej autorstwa Zbigniewa Korpolewskiego.
Autor z właściwym sobie poczuciem humoru przedstawia jedną z najwybitniejszych artystek polskiej sceny. Opisuje jej życie zawodowe, drogę do wielkiej kariery, trudne wybory sceniczne, a potem okres, w którym niepodzielnie królowała na polskiej scenie. Autor pisze także o dotychczas ukrytym za kulisami życiu osobistym Pani Hanki – o jej charakterze, upodobaniach i rozterkach, o relacjach z mężczyznami i oczywiście o jej niekłamanej miłości do kapeluszy. Książka to hołd dla wielkiej artystki, którą tak bardzo pokochała polska widownia, ale też utrzymana w lekkim tonie refleksja nad sztuką kabaretu i miejscem dobrego humoru w kulturze.
www.azymut.pl

Jak labrador ocalił chłopca z ADHD

Liam Creed jest siedemnastolatkiem, u którego w dzieciństwie zdiagnozowano ADHD. Do niedawna był, jak sam o sobie pisze, prawdziwym piekłem na kółkach, ale pewnego dnia nauczyciel zgłosił go do udziału w niecodziennym kursie. Uczestniczące w nim nastolatki szkoliły szczeniaki na psy towarzyszące dla osób niepełnosprawnych. Z tego treningu telewizja BBC nakręciła dokument, Liam zaś odkrył swoje powołanie.

Magnetyzm serca

Dlaczego życie jednych jest pełne miłości, a inni muszą walczyć o odrobinę uczucia?? Poznaj odpowiedzi na te pytania z tej książki.

www.azymut.pl

Niedziela która zdarzyła się w środę

Szczygieł łapie czas jak nikt inny nasycając swoje teksty choćby marzeniem bohaterki, by za odprawę z pracy kupić synowi ‚kurtkę z koca’. Słucha wszystkich, jeżeli kogoś zawstydza, to tylko czytelnika, bo każe myśleć i mieć oczy szerzej otwarte. Jeżeli w przyszłości historycy będą chcieli się dowiedzieć czegoś o Polsce lat dziewięćdziesiątych, współczesna literatura piękna nie da im za dużo, książka Szczygła – bardzo wiele.
Paweł Dunin-Wąsowicz, Machina (1997)

Słoneczniki

Powieść obyczajowa, rozgrywająca się w ostatnich latach życia twórcy "Słoneczników", zmarłego w 1890 roku. Fikcyjny romans wpisany w prawdziwą biografię malarza, z biedą, zaburzeniami emocjonalnymi, obciętym uchem, toksycznymi stosunkami Van Gogha z bratem Theo… Historia przyjaźni i miłości dziwnego, wrażliwego artysty z młodą prostytutką Rachel przeradza się w przejmującą opowieść o związku nieprzystosowanego mężczyzny z osamotnioną dziewczyną. Na barwnym, pełnym szczegółów, tle epoki.

www.azymut.pl

Praca jak szukać zmieniać utrzymać

Poradnik zawiera m.in.:
– skuteczne metody zdobywania pracy, opisane krok po kroku
– wzory CV i listów motywacyjnych
– wzory umów o prace
– zbiór praw pracowniczych
– obrone przed oszustwem i mobbingiem
– nowe pomysły na zarobkowanie
– wsparcie na czas bez pracy
– dawkę humoru i porcję wiary, abyś zdobył wymarzoną pracę.

Rozmowa kwalifikacyjna

Książki poświęcone rozmowom kwalifikacyjnym są najczęściej pisane schematycznie i naszpikowane radami typu: „Nie przychodź się na rozmowie kwalifikacyjną ubrany w dresy i po wypiciu ośmiu kufli piwa”. Rozmowa kwalifikacyjna to książka, która pomoże ci przeniknąć umysł osoby przeprowadzającej z tobą rozmowę kwalifikacyjną, dzięki czemu będziesz mógł przewidzieć pytania, które zostaną ci zadane oraz, co ważniejsze, przygotujesz się bez większych problemów do udzielenia najlepszych odpowiedzi. Co sprawia, że jesteś dobrym przywódcą? Czy lubisz ciężko pracować? Dzięki tej książce podchwytliwe pytania nie będą dla ciebie problemem. Dowiesz się, jak banalnie można z nich wybrnąć, zbierając przy okazji kolejne punkty i zyskując w oczach pracodawcy.