Październik 2011
« Wrz   Gru »

W tej rubryce prezentujemy Państwu tytuły cieszące się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Abecadło Kisiela Testament Kisiela

Był niewątpliwie jednym z najniezwyklejszych ludzi, jakich przyszło mi w życiu spotkać. Pełen sprzeczności – były w nim bowiem złośliwość i dobroć, przyjaźń i życzliwość, dokuczliwość i przekora, błyskotliwa inteligencja oraz zdecydowane poglądy w sprawach publicznych. Kisiel był nieprzewidywalny.

Everyman

Tytuł nowej, wydanej w 2006 roku powieści Philipa Rotha nawiązuje do słynnego angielskiego moralitetu z XV wieku. Podobnie jak legendarny Everyman, bohater Rotha wyrusza na spotkanie ze śmiercią. Ma za sobą zwyczajne życie zwykłego człowieka: dobre dzieciństwo, nieudane małżeństwa, kolejne dzieci, pracę w agencji reklamowej, a przed sobą – konieczność zmierzenia się z odchodzeniem rówieśników, z własną niemocą, chorobą i nieuchronnym kresem ziemskiej wędrówki.

Intruz

INTRUZ, pierwsza jej książka napisana z myślą o dorosłych czytelnikach, opowiada o przyszłości, w której nasz świat został opanowany przez niewidzialnego wroga. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i wiodą w nich normalne życie. Jedną z ostatnich niezasiedlonych, „dzikich” istot ludzkich jest Melanie. Wpada jednak w ręce wroga, a w jej ciele zostaje umieszczona wyjątkowa dusza o imieniu Wagabunda. Intruz nie spodziewa się, że poprzednia właścicielka ciała będzie stawiać mu tak zażarty opór.

Nawałnica mieczy Stal i śnieg Część 1Nawałnica mieczy Krew i złoto Część 2

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża sit niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych, dzikich ludzi władających magią nawiedzanego pustkowia. Siostry Robba zaginęły, nie żyją albo w każdej chwili mogą zginąć na rozkaz króla Joffreya z rodu Lannisterów. A za morzem ostatnia z Targaryenów wychowuje smoki, które wykluły się na pogrzebowym stosie jej męża, gotowa pomścić śmierć ojca. ostatniego ze smoczych królów zasiadających na Żelaznym Tronie.

Pamiętnik

W starym, wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki pewnej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson – ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat…

Pamiętnik z przyszłości

Powieść obyczajowa popularnej irlandzkiej pisarki, autorki bestsellera P.S. Kocham cię, pomysłowo łączącej rzeczywistość z metafizyką i zawsze opowiadającej niezwykłe historie. Tamara Goodwyn została wychowana w bogatym domu i nigdy niczego jej nie brakowało. Po śmierci ojca przenosi się z matką na wieś. Pewnego dnia, w objazdowej bibliotece, Tamara znajduje tajemniczą księgę, oprawioną w skórę i zamkniętą na złotą kłódkę, która na zawsze wpłynie na jej życie. Fascynująca rzecz o tym, jak przyszłość może zmienić to, co dzieje się tu i teraz…

Zagadka Kuby Rozpruwacza

Czy stetryczały menel z popegeerowskiej wsi to dobry materiał na superbohatera? Czy zatęchłe chałupy, gdzie bimber jest bogiem, nadają się na centrum fantastycznych wydarzeń? Po przeczytaniu choćby jednego z czterech tomów przygód Jakuba Wędrowycza przekonamy się, że ich autor Andrzej Pilipiuk wygrzebał z gnoju prawdziwy skarb, a z ziemniaczanego zacieru wydestylował spiritus, jakiego polska fantastyka nie znała.