Maj 2013
« Kwi   Cze »

Pani Joanna Lewandowska z wydawnictwa “Akapit-Press” zaproponowała nam w niedługim czasie drugie spotkanie. Zaprosiliśmy tym razem klasę V b ze SP nr 36 przy ul.  Więckowskiego 35. Okazało się, że spotkanie było bardzo potrzebne. Pani Joanna  skutecznie zachęciła naszą młodzież podstawową do  przeczytania ciekawych książek, proponowanych przez  Wydawnictwo, zaś biblioteka zyskała nowych czytelników, którzy o zgrozo nie wiedzieli dotąd o naszym istnieniu. W pierwszej części naszego spotkania, dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i jakim mianem określa się osoby pracujące nad książką, w drugiej części – zadaniem dzieci było przybranie roli autora powieści i dokończenie dalszych losów głównego bohatera. Pani Joanna inwencję twórczą naszych gości oceniła bardzo wysoko 🙂

Pani Joanna prezentuje nowości wydawnicze Akapit-Press Burza mózgów
Prezentacja twórczości własnej Dziękujemy za wspaniałe spotkanie

Propozycje Akapit-Press dla młodzieży do wypożyczenia w Naszej Bibliotece:

Echa miłości Rosie Rushton

Powieść dla dziewcząt, odwołująca się do klasycznej powieści Jane Austen. Anna Eliot nadal tęskni za uroczym Feliksem Wentworthem i nie może przeboleć rozstania. Zastanawia się nad rolą, jaką odegrała w jej życiu przesadna lojalność wobec ojca i sióstr. Kiedy Felix w glorii bohatera wraca z wojny w Afganistanie, Anna zamierza go odzyskać, ale czy dostanie drugą szansę? Czy pamięć okoliczności, w jakich ze sobą zerwali, nie zagłuszy wspomnienia o miłości?

Iza Buntowniczka Marta Fox

Jeszcze pół roku temu byłam pewna, że muszę zwyciężyć, zaimponować, wygrać, odnieść sukces, bo dzięki temu zjednam sobie przyjaciół. Wystarczyło nie szczerzyć zębów, nie podstawiać nóg, być sobą. Nie jestem na tyle naiwna, by znajomych ze szkoły od razu nazywać przyjaciółmi, ale widzę, że jak tylko schowałam kolce, to zmniejszył się dystans między nami. Nie zabiegam o niczyją sympatię, nikomu się nie przypochlebiam, a jednak ludzie podchodzą do mnie, odzywają się. Myślę, że Borys przełamał lody. Nazywając mnie Anoreczką, sprawił, że zaczęłam należeć do klasowej społeczności. Łatwiej przyjąć do swojego grona Anoreczkę niż Wredniarę.

Miłość ci wszystko wypaczy Katarzyna Majgier

Powszechnie wiadomo, że pierwsza miłość dopadnie każdego. Nawet tak długo opierającej się jej istoty, jak Ania Szuch. Niedawno nie pojmowała, po co tracić czas na chłopaków, a teraz bez przerwy myśli o jednym z nich. Czy miłość może wszystko wypaczyć?

Książki wydawnictwa Akapit-Press, które będą do wypożyczenia w wakacje:

Mój brat czarodziej  Anna Czerwińska-Rydel Julian Tuwim – wynalazca wymyślnych zapachów i twórca domowych perfum, chemik, zielarz, magik, pirotechnik, zbieracz znaczków, węży, jaszczurek i żab, był dla swojej siostry panaceum na wszystkie nieszczęścia. Z każdej katastrofy ratowała ją już samą obecność tego, który potrafił zaczarować w słowa nawet najbardziej szarą łódzką zwyczajność. Jego prawdziwe nazwisko, Tuwim, po hebrajsku znaczy dobry. To o nim jest ta historia.

KSIĄŻKA O JULIANIE TUWIMIE DLA DZIECI !!!

Meteoryt A.G.Taylor

Meteoryt uderzył w ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus. Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają w sobie dziwne efekty uboczne – zdolności parapsychologiczne.
To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej międzynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury laboratoryjne, tak jak uczyniła to już z innymi schwytanymi – niezwykłymi dziećmi, które potrafią za pomocą własnego umysłu zapanować nad ogniem, wywołać burzę i rozerwać stal, potrafią też czytać w myślach innych ludzi i sterować ich decyzjami.
Tylko pod warunkiem że będą współpracować, mają szansę pokonać HYDRĘ…
Powieść SF, w której zderzają się ze sobą siły nadprzyrodzone, spisek i konspiracja.
Książka nominowana do nagrody Waterstone’s Children’s Book Prize 2010

Kosmiczna burza A.G.Taylor

Kosmiczna burza to pełna akcji, ekscytująca, trzymająca w napięciu kontynuacja Meteorytu.
Nieznany wirus, uwolniony przez burzę meteorytów, dał Sarze, Robertowi i ich przyjaciołom supermoce, które mogą stać się przekleństwem… gdy trzeba je ukrywać przez bezlitosnym wrogiem.
Śmiercionośne meteoryty zbliżają się do Ziemi. Tajemniczy rosyjski miliarder, Nikolai Makarov, zamierza zrealizować swój przerażający plan. Czy grupie przyjaciół uda się zapobiec katastrofie?
Niezwykłe zdolności głównych bohaterów, spadające meteoryty, przybysze z kosmosu, stojący za kulisami wydarzeń, sprawiają, że od tej książki nie sposób się oderwać.

Źródło: azymut.pl