Październik 2014
« Wrz   Lis »
Wywiad Pani Redaktor z Radia Eska Początek spotkania z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk Nawiązujemy rozmowę
Odpowiedzi Dzieci zaskakują Panią Małgorzatę Pani Małgorzata czyta Dzieciom fragmenty Opowieści pana Rożka Z pozytywną energią po zakończonym spotkaniu
Dziekujemy bardzooo... I jeszcze jedno zdjęcie ) Spotkanie z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbyło się w Filii nr 10 MBP Łódź-Polesie dzięki realizacji programu Dyskusyjny Klub Książki DKK
Logo DKK Instytut Ksiązki Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

8 października o godzinie 11.00 gościliśmy w naszej Bibliotece Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Na spotkanie z Panią Pisarką przyszli nasi Klubowicze DKK oraz koleżanki i koledzy niezrzeszeni, ale także zainteresowani książkami i czytaniem literatury dla nich wydawanej.  Jak powiedziała sama Pani Małgorzata, dla dzieci młodszych napisała tylko jedną książkę i są to “Opowieści pana Rożka”. Ta pozycja literacka była tematem rozważań dzieci. Spotkanie przebiegało bardzo miło i sympatycznie. Na początku Pani Małgorzata wprowadziła dzieci w ton swobodnych wypowiedzi, następnie czytała fragmenty książki i zadawała Dzieciom pytania. Nasi Klubowicze wiedzieli jak odpowiedzieć na wszystkie pytania Autorki, wszakże treść książki znali z naszych Dyskusyjnych Spotkań Klubowych  🙂

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowej sagi „Cukiernia Pod Amorem”, tym razem przygotowała rarytas dla najmłodszych czytelników. Pan Rożek, wędrowny sprzedawca lodów o smaku baśni, opowiada dzieciom trzy niezwykłe historie: o marzeniach, które nadają życiu sens, o pragnieniu bycia potrzebnym oraz o tym, że szczęście czasem jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko je dostrzec. Tym pięknym baśniom uroku dodają znakomite ilustracje Wandy Orlińskiej. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna). W przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Jest autorką powieści: „110 ulic”, „220 linii”, „Niebieskie nitki”, „13. Poprzeczna”, „Wystarczy, że jesteś”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Mariola, moje krople…” oraz miniaturki „Jak zabić nastolatkę (w sobie)?”, której wersję sceniczną pt. „Czterdziestka w opałach” można oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak. Mieszka z mężem, reżyserem Wojciechem Adamczykiem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą, Neską i Milką w Warszawie-Aninie. Autorka jest laureatką nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść „13. Poprzeczna”. Wanda Orlińska ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Marcina Szancera. Zajmuje się ilustracją książkową, grafiką wydawniczą, malarstwem. Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży. Brała udział w licznych wystawach w kraju oraz prezentacjach sztuki polskiej na świecie m.in. Berlin, Stuttgart, Bratysława, Belgrad, Londyn. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, muzeum regionalnym w Stalowej Woli oraz Galerii Zamojskiej BWA.

źródło: www.azymut.pl