Grudzień 2014
« Lis   Sty »

04.12.2014

2 grudnia, w ten adwentowy czas, spotkaliśmy się w Bibliotece, by zacząć przygotowania  do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przyszły do nas Dzieci ze SP nr 36 z kl. III c i Pan Plastyk Grzegorz Strumyk. Wspólnie podjęliśmy się niełatwego zadania, a mianowicie przygotowania świeczników z masy solnej, które potem, mają być dekoracją świątecznego stołu w domach Dzieci. Podczas następnego spotkania, Nasi Goście według wskazówek Pana Plastyka, pokolorują swoje artystyczne prace. Dzieci zapoznały się także z książkami traktującymi o Świętach i wysłuchały opowieści na temat historii choinki z książki “Magia Świąt: polskie zwyczaje, kolędy, opowieści” Wydawnictwa Zielona Sowa.

Gwiazdki na Gwiazdkę 14 Magia Świąt Gwiazdki na Gwiazdkę 2

Czyli o książce “Jest O.K!” Ireny Landau z Klubowiczami DKK

DKK Instytut Ksiązki Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Książka Ireny Landau to nieocenione źródło nauki tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, choć pozycja nie należy do kanonu literatury popularnonaukowej dla dzieci. Lektura bardzo podobała się dzieciom, i mnie także. Przedstawia życie takim jakie ono jest naprawdę, z ludzkimi słabościami, z mocnymi stronami i dlatego też, zawiera bardzo mądre i głębokie przesłanie. „Jest O.K!” to pamiętnik nauczycielki, w którym notuje swoje codziennie odczucia z pobytu w pracy. Pisze o obawach, o miłej atmosferze panującej w klasie, o blaskach i cieniach rzeczywistości zawodowej i osobistej. Pani Basia wszystko to zapisuje w specjalnym zielonym zeszycie. Nauczycielka jest także matka sześcioletniego Ignasia. Synek jest chory i cierpi na Zespół Downa.

Jak dzieci przyjmą go w klasie Jego Mamy? Czy poradzi sobie w roli aktora w szkolnym przedstawieniu? Jesteśmy tego tak ciekawi, że o dalszych przygodach naszych bohaterów książkowych, będziemy czytali jeszcze w styczniu 2015 roku!

Jest O.K! / Irena Landau. – Łódź, 2007