Grudzień 2014
« Lis   Sty »

Czyli o książce “Jest O.K!” Ireny Landau z Klubowiczami DKK

DKK Instytut Ksiązki Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Książka Ireny Landau to nieocenione źródło nauki tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, choć pozycja nie należy do kanonu literatury popularnonaukowej dla dzieci. Lektura bardzo podobała się dzieciom, i mnie także. Przedstawia życie takim jakie ono jest naprawdę, z ludzkimi słabościami, z mocnymi stronami i dlatego też, zawiera bardzo mądre i głębokie przesłanie. „Jest O.K!” to pamiętnik nauczycielki, w którym notuje swoje codziennie odczucia z pobytu w pracy. Pisze o obawach, o miłej atmosferze panującej w klasie, o blaskach i cieniach rzeczywistości zawodowej i osobistej. Pani Basia wszystko to zapisuje w specjalnym zielonym zeszycie. Nauczycielka jest także matka sześcioletniego Ignasia. Synek jest chory i cierpi na Zespół Downa.

Jak dzieci przyjmą go w klasie Jego Mamy? Czy poradzi sobie w roli aktora w szkolnym przedstawieniu? Jesteśmy tego tak ciekawi, że o dalszych przygodach naszych bohaterów książkowych, będziemy czytali jeszcze w styczniu 2015 roku!

Jest O.K! / Irena Landau. – Łódź, 2007