Czerwiec 2015
« Maj   Lip »

DKK 1

17 czerwca o godzinie 11.30 gościliśmy w naszej Bibliotece Pana Grzegorza Kasdepke. To wspaniały autor książek dla Dzieci, Bajkopisarz, który jak sam powiedział: „na początku chciał pisać dla dorosłych.” Jednak ścieżki pisarskie potoczyły się inaczej, może za sprawą książki „Kacperiada”. Pierwowzorami bohaterów literackich są Autor i Jego Syn. W swoich utworach potrafi jednocześnie uczyć i bawić, zapewniając Dzieciom przyjazny dostęp do świetnej literatury. Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke należą do najczęściej wypożyczanych w naszej bibliotece. To wspaniałe spotkanie, mogło odbyć się w poleskiej Filii nr 10, za sprawą przynależności do programu Dyskusyjnego Klubu Książki, za co bardzo dziękujemy!!!

Spotkanie było Bardzo Udane. Na początku Pan Grzegorz nawiązał rozmowę z Dziećmi, następnie czytał fragmenty swoich książek, opowiadając przy tym o różnorodności gatunkowej swojego twórczego warsztatu. W drugiej części spotkania, Autor odwrócił role w dyskusji i pozwolił Klubowiczom zabawić się w dziennikarzy oraz zadawać pytania. No cóż, były one bardzo różne, bardziej i mniej poprawne, mniej i bardziej śmieszne, zawodowe i osobiste. Najważniejsze, że zawsze panowała bardzo miła atmosfera, a Pan Grzegorz podarował nie tylko swoje fantastyczne książki, ale także duży zastrzyk pozytywnej energii.

PS. Autorowi chyba tez się podobało w Filii nr 10 🙂 w bibliotecznej kronice pojawił się wpis: „Było bombowo” 🙂

My także bardzo dziękujemy !!!

Plakat autorstwa Grzegorza Strumyka

To zaczynamy Nasze Spotkanie Rozmowa o Życiu i Literaturze Pan Grzegorz czyta fragmenty Swoich Książek O Kubie i Bubie
A teraz inna ksiązka... Dzieci chętnie biorą udział w spotkaniu Mamy tyle do powiedzenia... Dzieci ze SP nr 36
Czas na Autografy Każdy chce mieć dedykację od Grzegorza Kasdepke Grzegorz Kasdepke i Bibliotekarki Dziękujemy bardzo!!!
DKK Instytut Ksiązki Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego