Listopad 2013
« Paź   Gru »

Goście z Zoo

W środę – 6 listopada nasza filia zorganizowała spotkanie z pracownikiem Działu Edukacji – Miejskiego Ogrodu Zoologicznego panią Renatą Witczak. Prelegentce towarzyszyły zwierzaczki, które dotarły na spotkanie taksówką:) Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 46. Wzięły w niej udział dwie klasy- IV a i IV b wraz z wychowawcami.

klasa IV DSCF2513

Pani Renata z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swoich podopiecznych. Przedstawiła ciekawe anegdoty z ich życia w Zoo, odpowiedziała na mnóstwo pytań od uczniów m.in. co zwierzaki jedzą? skąd pochodzą? jak się rozmnażają?

Pierwszym bohaterem naszego spotkania został skunksik Wally, który ma 5
i pół roku. Trafił do Zoo w brzuchu swojej mamy, która została przywieziona z zagranicy. Jej ówczesny właściciel nie zdawał sobie sprawy z faktu iż skunksica jest ciężarna. Wally podczas spotkania bardzo chętnie skonsumował larwy owadów wprost z miseczki.

DSCF2469 DSCF2467

Dzieci były nim zachwycone co widać na zdjęciach poniżej.

DSCF2480 DSCF2481

DSCF2482

Do Walliego dołączył również jeżyk zachodnioeuropejski, który jest dwulatkiem. Pani Renata aby wyjąć go z pudełka musiała założyć rękawice ochronne:) Podobnie jak Wally jeżyk również zjadł w naszym towarzystwie drugie śniadanie.

I ostatni bohater – 4 i pół letni wąż lancetogłów kalifornijski, który przybył do nas schowany w lniany worek:)

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał od Pani Renaty breloczki do kluczy z logo Izby Celnej, która ściśle współpracuje z naszym Ogrodem Zoologicznym rokrocznie organizując w okresie przedwakacyjnym piknik dla rodzin. Zwiedzający dowiadują się wówczas jakich „pamiątek” nie należy przywozić, by uniknąć nieprzyjemności na granicy.

images logo_bibl