Luty 2014
« Sty   Mar »

Centrum Dialogu W ramach obchodów Święta Łodzi – u nas w dniu 12 czerwca 2013 roku o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie z Joanną Podolską-Płocką, Dyrektorem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi; pl. Wolności 5 Spotkanie zorganizowano dla czytelników i uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Łodzi, ul. Janusza Kusocińskiego 116

W spotkaniu wzięły udział dwadzieścia dwie osoby, którymi byli uczniowie klasy drugiej z Liceum.

W pogadance Dyrektor przekazała dużo wiadomości i informacji o historii i współczesności Łodzi. Opowiedziała o Festiwalu Dialogu Czterech Kultur i jego zmienionej formie, o osobie jego założyciela. Także o obecnym Centrum Dialogu, jego najbliższej przyszłości i edukacyjnej płaszczyźnie działania oraz możliwościach w pokonywaniu barier kulturowych, czy historycznych. Całą wypowiedź – prowadząca wspierała licznymi przykładami inicjatyw i przedsięwzięć. Multimedialny pokaz był w tym bardzo pomocny. Poza tym prowadząca przypomniała rolę Jana Karskiego, jaką odegrał we współczesnej historii Polski. Uczestnicy i biblioteka otrzymali materiały wydawnicze z Centrum Dialogu, głównie plakaty i wydawnictwa periodyczne.

Pani Joanna Podolska-Płocka w wyjątkowy sposób zachęcała do udziału w wielu proponowanych przez Centrum Dialogu formach działalności: akcjach, dyskusjach, grach terenowych, koncertach, lekcjach, warsztatach, wycieczkach, wystawach i innych.

AL i AR