Maj 2016
« Kwi   Cze »

Zdjęcie zakątka w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w dniu 23 kwietnia oraz Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, w dniu 02 kwietnia Zdjęcie okolicznościowego plakatu, przygotowanego przez Grzegorza Strumyka

Książki - podarunek dla pierwszych czytelnikówPrzypinki okolicznościowe - podarunek dla pierwszych czytelników

22 kwietnia to w Zespole Bibliotek Publicznych im. Jana Augustyniaka Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci.

Piątą rocznicę obdarowywania pierwszych czytelników, którzy w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (właściwe obchody są 23 kwietnia) przychodzą wypożyczać książki – książkami właśnie i okolicznościowymi przypinkami, zarezerwowano dla Henryka Sienkiewicza, noblisty z 1905 roku, któremu poświęcamy szczególną uwagę przez cały rok 2016.

W tym dniu obchodzimy w Zespole także Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci (właściwe obchody 02 kwietnia). Książkowe prezenty przeznaczone są dla dorosłych i dla dzieci. Według tekstu podanego przez biblioteki Zespołu i projektu plastycznego Grzegorza Strumyka przypinki przygotowuje jeden z naszych Czytelników.

Dwa połączone zdjęcia. Są już pierwsi szczęśliwi czytelnicy

Sześć połączonych zdjęć. Przybywa zadowolonych, obdarowanych prezentami czytelników

Dwa połączone zdjęcia. Mile zaskoczona czytelniczka obiecuje nosić znaczek z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza i... czytać wybraną książkę

Najszczęśliwsza ze wszystkich obdarowanych czytelniczka, a nam bardzo miło. Święto było świętem

Większość czytelników cieszy się z tego święta. Chętnie wybierają podarowane książki (jest dowolność wyboru). Rozmawiają z nami serdecznie, poznają historię święta, obiecują nosić nasz znaczek tego święta i informować o nim innych.

Niektórzy mają podarunki z lat poprzednich. Zapraszamy zatem za rok!

W holu można było obejrzeć wystawę poświęconą pisarzowi oraz fragmenty filmów nakręconych na podstawie powieści i noweli W pustyni i w puszczy (1974 r.), PotopLatarnik.

Dwa połączone zdjęcia. Wraz z czytelnikami oglądamy  fragmenty zfilmowanych trzech utworów Henryka Sienkiewicza

O Święcie Książki z radością opowiadały: tekstem – AL, fotografiami – ES.