Maj 2016
« Kwi   Cze »

Nie ma co się dziwić. W roku Henryka Sienkiewicza obchodzimy w Zespole Bibliotek Publicznych im. Jana Augustyniaka piątą rocznicę książkowych świąt.

Przypinki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci w latach 2012-2016. Zdjęcie wszystkich przypinek

Pięć razy odnajdywano właściwe cytaty, pięć razy projektowano znaczki, pięć razy je wykonywano, pięć razy je wręczano!

Pracowaliśmy nad nimi wspólnie pięć razy: bibliotekarki, plastyk i Czytelnik, Darczyńca!

Naprzemiennie, zaczynając od Miguela de Cervantesa y Saavedry (z Hiszpanii wywodzi się Święto Książki), honorujemy pisarzy – w jednym roku dla dorosłych, a w następnym dla dzieci. Stąd następująca kolejność:

2012 (…) Zważcie Jegomość – odparł Sancho Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki (…)

2013 To nic, że urodziłem się na kaczym podwórku. Ważne, że wylęgłem się z łabędziego jaja.

2014 Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy.

2015 Nie zwariowałam, tylko tak… nieprzytomnie jestem szczęśliwa, i tak wspaniale,… jest żyć (hasło na plakat) oraz Tak wspaniale jest żyć (hasło na znaczek)

2016 Na nowe zaś drogi życia miał także na piersiach swoją książkę…

Dziękując tą drogą, przede wszystkim, Darczyńcy, mamy nadzieję na podobną współpracę w kolejnych latach. Wiedząc, że grono pisarzy jest nieskończenie duże, a liczba ich dzieł nieznana, możemy mieć śmiałe plany na przyszłość.

Już teraz zapraszamy na kolejne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich i Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci. Ponownie będzie nam miło obdarować Państwa książkami i okolicznościowymi przypinkami.

Prosimy pamiętać – w bibliotekach Zespołu, zawsze w kwietniu!

Fot. ES i AL, notatka AL.

Przypinka okolicznościowa z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza, polskiego noblisty w dziedzinie literatury