Czerwiec 2016
« Maj   Lip »

Moda na nie uczenie się, spektakl dla dzieci i młodzieży - aktorzy i publicznośćModa na nie uczenie się, spektakl dla dzieci i młodzieży - aktorzy i publicznośćModa na nie uczenie się, spektakl dla dzieci i młodzieży - aktorzy i publiczność

Moda na nie uczenie się

Spektakl o problemie
dotyczącym braku motywacji do nauki

Obserwujemy już od wielu, wielu lat, że młodzi ludzie, w tym młodzież, nie stosują tradycyjnych metod uczenia się na korzyść łatwego pozyskiwania potrzebnych jej informacji, z zasobów informatycznych. Dzięki nowym technologiom informatycznym młodzi mają łatwy dostęp do wiedzy i gotowych jej rozwiązań. Poprzez spektakl widzowie mogą dostrzec konsekwencje takiego postępowania. Wypowiadane przez młodych aktorów kwestie, taka jest przesłanie i taka jest nadzieja autorów, motywują odbiorców do zmiany myślenia na temat ich własnej edukacji i do zmiany postępowania, jeżeli jest nieprawidłowa. Po przedstawieniu można odpowiedzieć na pytanie – kim będę i co chcę w życiu osiągnąć jeżeli będę pobieżnie traktował, przekazywaną mi w szkole wiedzę?

Przedstawienie wystawiono 06 czerwca 2016.

Zdj. ES, notka AL.