Kwiecień 2017
« Mar   Maj »

Świątecznie przygotowane książki czekają na swoich czytelników

Tym razem na dzień 03, a nie 23 kwietnia przygotowano dla czytelników Zespołu Bibliotek Publicznych im. Jana Augustyniaka obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, ponieważ w tym roku przypadła kolej na uhonorowanie pisarza dla dzieci i młodzieży.

W świątecznej oprawie czekamy na Gości

Obchody Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci przypadają na 02 kwietnia (stąd data 03 kwietnia). Oba święta organizujemy, od początku, wspólnie z Filią nr 2, która działa na rzecz dzieci i młodzieży, a pisarzy honorujemy zamiennie – w jednym roku pisarza dla dorosłych, a w następnym dla dzieci.

Okolicznościowy plakat autorstwa Grzegorza Strumyka Okolicznościowy plakat i wybrane dla Gości książki

Nasze tegoroczne święta książek należą do wielce uznanej, polskiej poetki i pisarki – Marii Konopnickiej.

Tradycyjnie (po raz szósty) obdarowywałyśmy pierwszych czytelników, którzy przyszli odwiedzać obie biblioteki i wypożyczać książki – książkami właśnie i okolicznościowymi przypinkami.

Przypinki wdług projektu Grzegorza Strumyka

Według wybranego przez bibliotekarki tekstu, doborem oprawy plastycznej (wzór przypinki i plakat do wystawy) zajął się Grzegorz Strumyk.

Ożywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalni Ożywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalniOżywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalni Ożywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalniOżywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalni Ożywione rozmowy z czytelnikami zaowocowały podwójnymi wyborami: świątecznych darów i książkami z wypożyczalni

Święto książek nie ominęło uczestniczek Warsztatu wyobraźni

Świąteczne rozmowy z czytelnikami, relacja fotograficzna ES.

Większość czytelników zainteresowały informacje o wymienionych świętach. Chętnie wybierali podarowane książki (była dowolność wyboru) i obiecali dumnie nosić okolicznościowy znaczek.

W tym roku z tej formy promocji czytelnictwa skorzystało dwadzieścia pięć osób. Zapraszamy za rok!

Książki - podarunki dla czytelnikówKsiążki - podarunki dla czytelników

Spotkanie prowadziły: AL i ES oraz SK z Filii nr 2.