« Lis

Było nam miło,

Wycieczka dzieci na wystawie tkaniny artystycznejWycieczka dzieci na wystawie tkaniny artystycznej

że grupka uczniów z klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 164 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Łodzi w ramach edukacji wczesnoszkolnej odwiedziła Galerię Jednego Obrazu.

Dzieci poznają tkaninę poprzez wzrok i dotykDzieci poznają tkaninę poprzez wzrok i dotyk

Dzieci z tej klasy poznają teraz terminy związane z tkaniną artystyczną. Opowiadała im już o niej nauczycielka – Elżbieta Torbicka. Sąsiedztwo szkoły i biblioteki pozwoliło na zorganizowanie tej szybkiej wycieczki i unikatowa tkanina była na wyciągnięcie ręki.

O galerii, organizacji bieżącej wystawy i Autorce prac opowiedziały bibliotekarki: Magdalena Śliwińska, która prace pozyskała, fotografowała Autorkę i uczestniczyła w organizacji wystawy pod okiem Grzegorza Strumyka, plastyka, który natomiast zajął się jej aranżacją i przygotował na nią afisze oraz ulotki i Alicja Lenartowicz. Opisanie prac ułatwiało dzieciom odgadywać ich temat przewodni. Opowiadały także o własnych interpretacjach tematów tkanin – kilimów.

Dzieci podzieliły się swoimi wyobrażeniami i wrażeniami

Dzieci poznały słowo wernisaż i dowiedziały się jak on przebiega i z jakich części się składa. Prowadząca spotkanie wspomniała także o Warsztacie wyobraźni, który dla seniorów prowadzi Grzegorz Strumyk w bibliotece. Można zatem zapraszać twórcze Babcie i twórczych Dziadków. To przecież tak blisko, a jak miło!

To było miłe artystyczne przeżycie w dniu 21 grudnia 2017 roku. Zapraszamy!

Fot., tekst i oprac. AL