Maj 2018
« Kwi   Cze »

Dla naszych bibliotek to zawsze radosny dzień 03 lub 23 kwietnia każdego roku. W tych dniach lubimy mile zaskakiwać pierwszych czytelników. Opowiadamy historię obu świąt, wręczamy książkowe upominki i specjalnie przygotowane znaczki. Rozmawiamy o książka, rekomendujemy autorów i tytuły.

Przedstawiamy relację fotograficzną:

Uczestniczka obchodów święta książek wybiera upominekUczestniczka obchodów święta książek wybiera upominek

W tym roku, podczas święta książek patronował nam poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Na następnym wybierzemy autora tworzącego literaturę dla dzieci lub młodzieży, a spotkamy się wtedy 03 kwietnia. Taka to nasza zamienna zasada, pozwalająca sprawiedliwie honorować różnych autorów.

Uczestnicy obchodów święta książek, niektórzy zadziwieni i zaskoczeni, wybierają upominki

Uczestnik obchodów święta książek wybiera upominek

Uczestniczka obchodów święta książek wybierze upominekUczestniczka obchodów święta książek prezentuje okolicznościowy znaczek

Znaczek okolicznościowy i w tym roku zaprojektował Grzegorz Strumyk, plastyk, umieszczając na nim także wybrane hasło

Przypinaliśmy okolicznościowe znaczki pierwszym w tym dniu czytelnikom, prosząc aby nie odpinali ich i nosili cały dzień - 23 kwietnia!

Uczestniczka obchodów święta książek wybiera upominek

W przyszłym roku – tradycyjnie – spotkamy się ponownie!

Fot. JK. i ES; oprac. AL.