Kwiecień 2011
« Mar   Maj »

PostHeaderIcon “Nasza wiosna baletowa”

Podobnie jak co roku na wiosnę w dniu 28 kwietnia b.r. mieszkańców DPS „Włókniarz” odwiedziły dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.F.Parnella w Łodzi z programem pt. „Nasza Wiosna Baletowa”.

W programie wystąpili:

Emilia Sambor z kl. III i Mariusz Morawski z kl. IV w tańcu „Czerwony Kapturek” do muzyki Piotra Czajkowskiego

Marianna Młynarska w etiudzie „Opowieść z Jeminy” do muzyki Johna Lanchbery’ego

Adrian Szczepkowski w etiudzie „Dragoni z Alcali” do muzyki Georga Bizeta

Klaudia Tkaczyk w etiudzie „Perełka” do muzyki B. Drigo

Anna Głaz w układzie współczesnym do muzyki z filmu „Porozmawiaj z nią” we własnym  układzie choreograficznym

Adrianna Rieske w etiudzie „Moja Tajemnica” do muzyki Hansa Zimmera i Lisy Gerrard

Kinga Łapińska w utworze „La expresion del corazon” do muzyki Elliota Goldenthalla i Roberta Elhaka

– Uczniowie klasy VI w „Czardaszu” do muzyki J. Brahmsa

Dzieci przygotowały do występu profesorowie Szkoły Baletowej: Swietłana Basyrowa, Anna Włodarczyk – Rurak, Agnieszka Wojda, Agata Jankowska – Dobrowolska, Swietłana Szarowa, Bogumiła Szaleńczyk, Magdalena Redlewska, Maria Kuśnierz – Michalak. Nauczycielki opracowały również choreografie do poszczególnych utworów. Kostiumy przygotowała Małgorzata Pietrykowska.

Wszystkie wykonane przez uczniów utwory nagradzane były gorącymi oklaskami, które wyrażały podziw i uznanie dla talentu młodych artystów. Widzowie docenili też ogrom pracy włożonej w przygotowanie do występu. Publiczność doświadczyła wielu pięknych wrażeń, które z pewnością miały też wartość terapeutyczną. Po występie dzieci zostały zaproszone przez Kierownika biblioteki na słodki poczęstunek sponsorowany przez Dyrekcję Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Polesie.

Obraz 021 Obraz 003 Obraz 005 Obraz 010 Obraz 016 Obraz 020