Listopad 2012
« Paź   Gru »

PostHeaderIcon “Zaproszenie do tańca – w kolorach jesieni” – program baletowy

9 listopada br. Filia nr 13 gościła u siebie dzieci wraz z nauczycielami Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.F.Parnella w Łodzi. W programie baletowym pt. „Zaproszenie do tańca – W kolorach jesieni” wystąpili uczniowie klas II, V i VI-tych.

W programie znalazły się utwory:

– Polonez –wystąpiły L.Królikowska, J.Kasznicka, N.Grabarczyk, J.Wika z kl. II

– Etiuda klasyczna „Opowieść Jemimy” – M.Młynarska kl. VI

– Wariacje wróżki „Canari qui chante” – Le Dinh Kim Lan kl.V

– „Valse lente” – K.Tkaczyk kl. V

– „Taniec rosyjski“ – L.Królikowska, J.Kasznicka, N.Grabarczyk

– Duet „Czerwony Kapturek i Wilk” – Le Dinh Kim Lan i M.Morawski kl.V

– „Moja Tajemnica” – K.Tkaczyk kl.V

– „Taniec krasnoludków” – L.Królikowska, J.Kasznicka, N.Grabarczyk

Uczniowie zaprezentowali jak zwykle bardzo wysoki poziom, o czym świadczą zaproszenia na polskie i zagraniczne konkursy oraz nagrody, które tam zdobywają. Ich taniec, piękne kostiumy i muzyka dostarczyły Pensjonariuszom DPS „Włókniarz” i Czytelnikom Filii nr 13 niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Z łódzką Szkołą Baletową Filia nr 13 współpracuje od kilku lat. Można powiedzieć śmiało, że zawsze nasze spotkania z młodymi artystami i sztuką prezentowaną przez nich „na żywo” są dla widzów prawdziwym świętem. Wyrażamy szczerą wdzięczność Dyrekcji Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.F.Parnella w Łodzi – Pani Dyrektor Aleksandrze Stanisławskiej, Nauczycielom i Pedagogom: Paniom – K.Janusz – Bukowieckiej i M.Pietrykowskiej za ich pracę i poświęcenie, dzięki którym nasze spotkania mogą być realizowane.

Niedługo ukażą się zdjęcia z imprezy!