Luty 2013
« Gru   Mar »

PostHeaderIcon “Zagrajmy dla Babci i Dziadka”

W dniu 24 stycznia 2013 roku odwiedzili nas uczniowie klas 2-gich i 3-cich ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Łodzi przy ul. Rajdowej 18. Dzieci zaprezentowały program pt. „Zagrajmy dla Babci i Dziadka”. Program obejmował nie tylko wiersze i piosenki tematycznie związane ze świętem Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali też utwory muzyczne, które zagrali na flażoletach z akompaniamentem pianina.

Następnie dzieci wręczyły Pensjonariuszom obecnym na sali własnoręcznie wykonane z kolorowego papieru tulipany. Był to niezwykle miły prezent i niektórzy z obdarowanych byli szczerze wzruszeni. Na zakończenie jedna z Pensjonariuszek – Pani Grażyna Ilewicz – usiadła na podłodze przed dziećmi i opowiedziała im wierszem piękną bajkę „O królewnie Kasi i Jasiu zwanym Królem Kartoflanym”. Dzieci wysłuchały jej z zapartym tchem. Oglądaliśmy piękny obraz obdarowania się nawzajem niecodziennym prezentem między pokoleniami – sztuką recytacji, którą obie strony – dzieci i Pensjonariusze byli zachwyceni. Na pewno z przyjemnością spotkamy się z dziećmi kolejny raz.