Styczeń 2016
« Gru   Mar »

W dniu 19 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 41 im.Wł. Jagiełły przy ulicy Rajdowej 18 w Łodzi Pani Milena Jaszczyk – pracownik Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Polesie zaprezentowała uczniom klasy II c japoński Teatrzyk Kamishibai. Początki Teatrzyku Kamishibai datują się na XII wiek. Jest to sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków – ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu butai.

Dzieci wysłuchały opowiadania Tomasza Trojanowskiego Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka z ilustracjami Agnieszki Antonowicz. Poszerzyły swoją wiedzę na temat Puszczy Amazońskiej, która jest największym lasem na świecie. Jej obszar jest 29 razy większy niż obszar Polski i rośnie na terenie 9 krajów. W Puszczy żyje wiele gatunków zwierząt, w tym bardzo liczne gatunki owadów. Kolejnym etapem spotkania był spacer przez puszczę, który polegał na tym, że dzieci ruszały się dopasowując swoje zachowanie do opowieści. Po spacerze uczniowie usiedli w dużym kole i opowiedzieli, jak się czuli będąc w puszczy, a także wspólnie zastanawiali się co nam dają lasy i jakie jest ich znaczenie dla człowieka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wykazując duże zainteresowanie tematem. Zamieszczone poniżej fotografie ilustrują przebieg spotkania.

Dzieci słuchają opowieści Spacer przez puszczę Ciąg dalszy spaceru  Dzieci uzupełniają wiadomości na temat lasu równikowego