Luty 2017
« Sty   Mar »

W dniach 24 i 27 lutego 2017 roku pracownicy Filii nr 14 poprowadzili zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci z Przedszkola “Sezamkowo” przy ul.Przełajowej 5 w Łodzi. Bibliotekarki spotkały się z grupą “Fioletową” i “Czerwoną”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa integracyjna w “Kłębek przyjaźni”, dzięki której wszyscy mogli poznać swoje imiona.  Kolejna zabawa polegała na odgadywaniu zagadek związanych z kolorami. Następnie dzieci wysłuchały “Bajki o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu”. Maluszki stwierdziły, że nie chciałyby mieszkać w białej, smutnej krainie. Ich barwny, kolorowy świat jest interesujący i ładniejszy. W dalszej części spotkania prowadzące zaprezentowały przedszkolakom technikę malowania nitką.  Polega ona na maczaniu nitki w różnokolorowych farbach. Nitkę umieszcza się w środku złożonej kartki papieru, a następnie delikatnie ją wyciąga. Wewnątrz kartki powstaje piękny, oryginalny wzór, który można interpretować według własnej wyobraźni. Dzięki tej technice podczas warsztatów powstały: paralotnie, dinozaury, motyle, skarpety, baletki, krab, wąż itp. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, dlatego z pewnością jeszcze się z nimi spotkamy. Przebieg obydwu spotkań ilustrują poniższe fotografie.